04.04.2012
rzodkiewki

Ceny nowalijek wyższe niż przed rokiem

W najbliższym czasie ceny nowalijek będą wyższe niż przed rokiem. Analitycy Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach zwracają uwagę, że w porównaniu z 2011 rokiem Święta Wielkanocne mamy o dwa tygodnie wcześniej, co siłą rzeczy przełoży się na to, że ceny nowalijek będą teraz wyższe niż przed Wielkanocą rok temu.
 
Mamy dopiero początek kwietnia, temperatura jest stosunkowo niska, a to wpływa na opóźnienie dojrzewania warzyw prowadzonych pod osłonami – rzodkiewek, pomidorów oraz ogórków.

Drugim powodem jest rosnące zapotrzebowanie na warzywa i owoce przed Wielkanocą. W ubiegłym roku Święta wypadały dwa tygodnie później, kiedy to dostawy nowalijek były już duże, a cieplejsza pogoda sprzyjała obniżeniu cen.

Pomidory i ogórki na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach są o ok. 45 proc. droższe w porównaniu z kwietniem 2011 r. Ogórki krajowe sprzedawane w Broniszach kosztują od 5,75 do 7 zł za kg, a pomidory 8,75 – 13,30 zł za kg. Natomiast mniej zapłacimy za rzodkiewki – pęczek w hurcie kosztuje od 1,85 do 2,40 zł.

Więcej na www.tvp.info

Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.