IMG_5967

Cracovia Horti 2020

Zapraszamy na konferencję warzywnicza Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, al. 29 Listopada 46 w Krakowie. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia br.

Przeczytaj całość
mlody_rolnik

Niemiecki rynek otwiera się na Ukraińców

Szacuje się, że może to spowodować odpływ nawet 500 tys. ukraińskich pracowników z Polski, chociaż aż 70 proc. z nich jest zadowolonych z pracy w Polsce. Wśród kluczowych zalet wymieniają m.in. bliskość językową i kulturową.

Przeczytaj całość
ziemniaki1

Wysokie ceny ziemniaków

Tegoroczne zbiory ziemniaków nie należały do zbyt udanych. Mimo większego areału uprawy – 310 tys. hektarów – zbiory są o 11 proc. niższe. Eksperci szacują, że wyniosą niewiele ponad 6,5 mln ton. Dlatego ceny ziemniaków są wysokie.

Przeczytaj całość
IMG_5089

O porach pod Łęczycą

Spotkanie, zorganizowane przez firmy Enza Zaden, Yara Poland, Piobar i Biocont, spotkało się z dużym zainteresowaniem ogrodników z Polski centralnej, którzy przybyli, aby obejrzeć nowe odmiany oraz pokazy kombajnowego zbioru i czyszczenia porów, a także wysłuchać zaleceń nawożenia i ochrony roślin tego gatunku.

Przeczytaj całość
0X7A8690

Cebula stan rynkowy. Tygodniowo importowaliśmy 250 TIRów cebuli

Prognozuje się, że polskiej cebuli zabraknie, a w pierwszej połowie 2020 będzie to silniej odczuwalne. Aktualnie na rynku część towaru nadaje się do pilnego przerobienia.

Przeczytaj całość
ursus

Ursus z tymczasowym prezesem. Ryszard Matkowski trafił do zarządu

Ryszard Matkowski uzupełnił skład zarządu Ursusa. Tymczasowo będzie pełnił rolę prezesa po tym, jak z tej funkcji na początku tygodnia zrezygnował Arkadiusz Miętkiewicz.

Przeczytaj całość
dyrektywa-azotanowa-moze-narazic-rolnikow-na-ogromne-straty-81ce

Wyższe kary za nieprzestrzeganie programu azotanowego w 2020 roku

Ponad 3 tysiące złotych kary za złe przechowywanie obornika i ponad 2 tysiące złotych za nieprawidłowe stosowanie nawozów. Takie sankcje nakłada ministerstwo gospodarki morskiej na tych rolników, którzy nie będą przestrzegać zasad programu azotanowego w 2020 roku.

Przeczytaj całość
rozsada-700x525

Pomyśl o rozsadzie – ważne czynniki w produkcji

Produkcja rozsad warzyw jest niezwykle ważną operacją. Jeśli rolnicy nie stosują wysokiej jakości, zdrowych i energicznych sadzonek, nie są w stanie osiągnąć wysokiego potencjału plonowania.

Przeczytaj całość
Pomidory są wiodącym gatunkiem w UE.

Bronisze: w handlu coraz większa oferta warzyw importowanych

W pierwszym tygodniu listopada skokowo zdrożały pomidory krajowe do poziomu 5-6 zł/kg za czerwone i 6-8 zł/kg za malinowe. Lada chwila pojawi się w znaczących ilościach import z Hiszpanii.

Przeczytaj całość
indeks

Kołodziejczak, AgroUnia: Usiądziemy do stołu z sieciami handlowymi

Usiądziemy do wspólnego stołu z przedstawicielami marketów i zastanowimy się jak rozwiązać sytuacje oszukiwania klientów, bo według mnie nie są to sytuacje przypadkowe.

Przeczytaj całość
Amino Ultra2

Rewolucja na rynku nawozów mikroelementowych

Mamy do czynienia z coraz gorszymi warunkami do ich aplikacji, krótkimi oknami zabiegowymi, a wymagania nowych, wysokoplennych odmian pod względem zapotrzebowania na mikroelementy są coraz wyższe.

Przeczytaj całość
IMG_5007

Glassica – sałata lodowa wybierana przez najlepszych

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym przedstawione są szczegóły produkcji sałaty lodowej w firmie Primavega.

Przeczytaj całość
cebula holand1

65 procent wyższe plony cebuli, 24 procent wyższy plon ziemniaków. Burak ustąpił pola cebuli i ziemniakom

53 tony cebuli z hektara – jest to o 50 procent więcej niż plon uzyskany z hektara w 2018 r. 49,3 tony ziemniaków z hektara – wydajność 20 procent wyższa niż w 2018 r. Tak przedstawiają się najnowsze holenderskie szacunki zbiorów płodów rolnych w Holandii.

Przeczytaj całość
Zapisz się do newslettera