02.10.2018
2s

Dni polowe firmy Sakata w Holandii

W 39. tygodniu roku firma Sakata organizuje “Sakata Field Days” w Zwaagdijk (północna Holandia). Uczestnicząc w tym wydarzeniu można było poznać zespół firmy, dowiedzieć się więcej o ofercie odmian i nowościach, m.in. w segmencie kalafiora, brokuła, kapusty, dyni, buraka ćwikłowego czy rzodkiewki.

Sakata Vegetables Europe, spółka zależna Sakata Seed Corporation z siedzibą w Japonii od 1913 roku, specjalizuje się w hodowli, produkcji, sprzedaży i sprzedaży wysokiej jakości nasion warzyw w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W 39. tygodniu roku spółka organizuje “Sakata Field Days” w Zwaagdijk (północna Holandia). Uczestnicząc w tym wydarzeniu można było poznać zespół firmy, dowiedzieć się więcej o ofercie odmian i nowościach, m.in. w segmencie kalafiora, brokuła, kapusty, dyni, buraka ćwikłowego czy rzodkiewki.

Przedstawiciele firmy podkreślali, że Sakata Vegetables Europe świadoma nowych światowych obaw związanych z rosnącą populacją, środowiskiem i zasobami wodnymi oraz rosnącym zapotrzebowaniem na zdrowe i bezpieczne warzywa koncentruje swoje działania hodowlane, aby stworzyć lepsze odmiany genetyczne, które wnoszą wartość dodaną dla wszystkich członków łańcucha żywnościowego, od hodowców po konsumentów.

Marcin Bartczak

Klaudia Horlop oraz Karoliona Marzecka z firmy Sakata

Karolina Marzecka z firmy Sakata


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.