30.05.2018
ab843bd2-a9a1-4a2b-a957-d01659fefb9e

Dobry start pietruszki z formułą B-Mox

Oceńcie sami czy B-Mox złagodził reakcję roślin pietruszki na niekorzystne warunki glebowo-klimatyczne. Rośliny na plantacji w woj. łódzkim są wyrównane i zaawansowane we wzroście.

W zeszłym sezonie firma Bejo pod nazwą B-Mox wprowadziła do handlu nową formę produktową nasion. To wzbogacająca materiał siewny formuła, dzięki której nasiona stają się mocniejsze i zapewniają roślinom silniejszy start. B-Mox daje młodym siewkom dodatkowy bodziec, dzięki czemu roślina jest bardziej tolerancyjna na niekorzystne warunki i rozwija się lepiej przez cały sezon wegetacyjny; czytamy w komunikatach prasowych holenderskiego hodowcy. Wielu producentów m.in. w Holandii, ale także w Polsce już przeprowadziło próby polowe i otrzymali pozytywne wyniki. Przedstawiciele firmy informują, że 10% wzrost plonu nie jest niczym wyjątkowym przy wykorzystaniu nasion B-Mox.

W Polsce firma Bejo w technologii B-Mox oferuje nasiona m.in. pietruszki i marchwi. Bieżący sezon, podobnie zresztą jak wiele wcześniejszych, to w wielu rejonach kłopot z równomiernymi wschodami pietruszki korzeniowej. Poniżej zdjęcia plantacji odmiany Arat w Witoni – woj. łódzkie. Do siewu, który wykonano 10 kwietnia użyto nasion precyzyjnych (1,20-1,40 mm) B-Mox. Na zdjęciach stan roślin na 28 maja br..

Marcin Bartczak

Zdjęcia:. Paweł Bednarek

.


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.