14.03.2017
cebula po prxzechowywaniu

Dramatycznie niskie ceny cebuli w Holandii

Ostatnie notowania cebuli na holenderskich giełdach w Emmeloord, Goes, Leeuwarden oraz Central Lake pokazują, jak trudny jest to sezon dla producentów tego warzyw. Cena cebuli po przechowywaniu na szokująco niskim poziomie 5 eurocentów/kg.

Ostatnie notowania cebuli na holenderskich giełdach w Emmeloord, Goes, Leeuwarden oraz Central Lake pokazują, jak trudny jest to sezon dla producentów tego warzyw. Ceny główek po przechowaniu, a chyba trzeba by powiedzieć pomimo kosztownego przechowywania, nie idą w górę tylko utrzymują się na szokująco niskim poziomie.

Ceny cebuli drobniejszego kalibrażu (udział cebul grubych 30-60%) na giełdzie w Goes dziś, tj. 14 marca br. był na niższym poziomie jak podczas wcześniejszego notowania. Nabywcy byli skłonni zapłacić za ten towar tylko 6 eurocentów/kg. Za surowiec grubszego kalibrażu (z udziałem cebul dużych powyżej 60%) płacono więcej niż na wcześniejszej sesji giełdy, bo minimalnie 6 a maksymalnie 9,5 eurocenta/kg;p za towar luzem z przechowalni.

Na giełdzie w Emmeloord 9 marca 2017 r. cebulę, w których udział główek grubych wynosił 30-60% wyceniono na 5,5-6,5 eurocenta/kg. Towar wyższej jakości znajdował nabywców za maksymalnie 8 eurocentów/kg. Z kolei w Central Lake minimalna cena cebuli 8 marca była na poziomie 5 eurocentów/kg a maksymalnie 7 eurocentów/kg.

Redakcja e-warzywnictwo.pl


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.