04.02.2019
0X7A0858

Elite Onion Club. Cebulowe rozwiązania “Najlepsze dla Najlepszych”. W sezonie 2019 jeszcze bliżej Ciebie!


W sezonie 2019 w ramach projektu Elite Onion Club firmy Hazera, ADOB oraz BASF będą w cyklicznych komunikatach doradzać, jakie odmiany, program żywienia czy ochrony cebuli wybrać, aby uzyskać jak najlepsze wyniki produkcyjne na plantacjach tego warzywa.

Elite Onion Club, inaczej cebulowy klub, to projekt firmy Hazera realizowany od 7 lat, skierowany do wszystkich plantatorów, którzy chcą zgłębiać wiedzę na temat uprawy i agrotechniki cebuli. W ramach projektu prowadzone są różne działania doradcze, które mają za zadanie ułatwić produkcję cebuli w danym sezonie. Początkowo szkolenia odbywały się tylko w okresie zimowym, ale od kilku sezonów dużym zainteresowaniem cieszy się również edycja letnia. Do projektu zaproszono firmy z branży, m.in.: BASF i ADOB, których przedstawiciele dzielą się ze słuchaczami najnowszą wiedzą dotyczącą ochrony i nawożenia cebuli. Tradycyjnie już na każde szkolenie zapraszany jest gość specjalny, specjalista z kraju lub z zagranicy, który omawia bieżące problemy, pokazuje rozwiązania funkcjonujące na innych rynkach oraz odpowiada na szczegółowe pytania plantatorów. Poprzez ten projekt firma Hazera przekazuje szeroką wiedzę na temat cebuli, informuje o światowych trendach i najnowszych postępach hodowlanych, a także rekomenduje odmiany ze swojego bogatego portfolio.

W najbliższych miesiącach w ramach projektu Elite Onion Club na łamach portalu e-warzywnictwo.pl oraz na profilu Facebook serwisu będziemy udostępniali Państwu różne wiadomości z obszaru rynku, agrotechniki, nawożenia, ochrony oraz przechowywania cebuli.
Rok 2019 rozpoczęliśmy od szkoleń w dwóch największych rejonach uprawy cebuli w Polsce, czyli w rejonie Kujaw (Cieślin) i w Wielkopolsce (Miłosław). Motto tegorocznych spotkań to “Najlepsze dla Najlepszych”. Zaproszonym producentom zaprezentowano najlepiej sprawdzające się w polskich warunkach klimatyczno-glebowych odmiany cebuli oraz bogatą ofertę form nasion i możliwych zapraw.

Zwrócono uwagę na wybór stanowiska pod uprawę gleby w aspekcie dostępności składników pokarmowych, w tym mikroskładników – niezwykle ważnych dla prawidłowego rozwoju roślin. Podkreślano, że od kilku sezonów Hazera kładzie szczególny nacisk na nasiona podkiełkowane cebuli. Takie nasiona mają bardzo wysoką energię kiełkowanie, a siewki pojawiają się na powierzchni o ok. 7 dni wcześniej, niż z nasion standardowych. W gospodarstwach, gdzie wysiewane są podkiełkowane nasiona cebuli plony są wyższe i lepsze jakościowo. Obsada cebuli jest bardziej wyrównana a wszystkie rośliny są w tej samej fazie wzrostu, co ułatwia ochronę herbicydową. Tegoroczny gość specjalny Piotr Borczyński – doradca z KPODR Minikowo, Odział Zarzeczewo – omówił zeszłoroczne problemy w uprawie cebuli m.in.: Stemphylium vesicarium oraz wciornastek. Piotr Borczyński zwracał również uwagę na ochronę herbicydową (nowo zarejestrowane substancje czynne w Polsce) oraz omówił często spotykane błędy w nawożeniu cebuli. Tematyka ta pokazuje, że w projekcie Elite Onion Club zwracamy uwagę na sprawy bardzo istotne.
W najbliższych miesiącach na łamach portalu e-warzywnictwo.pl oraz na profilu Facebook serwisu będziemy udostępniali Państwu różne wiadomości z obszaru rynku, agrotechniki, nawożenia, ochrony oraz przechowywania cebuli. Ponadto postaramy się w fotograficznych relacjach obrazować Państwu wzrost i rozwój naszych cebul w praktyce przy rekomendowanych przez partnerskie firmy technologiach. Zapraszamy do ich lektury oraz dzielenia się z nami swoimi cebulowymi problemami a także uzyskiwanymi efektami.

Hazera/ADOB/BASF

Materiał promocyjny

O firmach zaangażowanych w projekt Elite Onion Club

HAZERA. Jako światowy lider w przemyśle nasiennym, Hazera oferuje Państwu wiedzę, zaangażowanie oraz wsparcie techniczne łącząc lata doświadczeń z najnowszą wiedzą i najwyższej klasy technologią. Firma Hazera prowadzi hodowlę, dba o rozwój, wytwarza i wprowadza na światowe rynki szeroki asortyment odmian warzyw

ADOB. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Consultingowe ADOB oferuje szeroką gamę nawozów mikroelementowych oraz chemikaliów nieorganicznych. Dysponuje własną siecią sprzedaży stworzoną w oparciu o wieloletnie doświadczenie w handlu międzynarodowym. Posiada własny dział badawczo-rozwojowy oraz linie produkcyjne dla nawozów płynnych i stałych.

BASF. BASF Agriculture Solutions jest jednym ze światowych liderów w ochronie roślin. Inwestując w badania i rozwój staramy się skupić na potrzebach naszych klientów. Jednym z najważniejszych elementów efektywnej uprawy roślin jest odpowiedni dobór metod i środków przeznaczonych do ochrony przed patogenami, szkodnikami i chwastami.


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.