17.05.2017
sałata

G’s Fresh – brytyjski producent warzyw – rozwija działalność w Polsce

G’s Fresh – brytyjski producent warzyw, który od 2014 r. prowadzi działalność w Polsce, rozwija swoje uprawy w naszym kraju. Wychodzenie poza rodzimy rynek i tworzenie przyczółków w całej Europie, ma być receptą na zbliżający się Brexit.

G’s prowadzi działalność także w Hiszpanii, Czechach, Stanach Zjednoczonych, Senegalu i Wielkiej Brytanii.

Spółka weszła do Polski w 2014 r. i zaczęła uprawiać warzywa  sałatkowe i gruntowe  na powierzchni 120 ha. Obecnie ma ich 950. Jak tłumaczą przedstawiciele polskiego oddziału G’s, największym wyzwanie dla działalności w naszym kraju są zmienne warunki pogodowe. Wymieniają susze, fale upałów latem, burze, gradobicie, a także przymrozki, które nawiedziły Polsce wiosną tego roku. Zimne dni i noce w końcówce kwietnia i w pierwszej połowie maja opóźnią tegoroczne zbiory sałat i innych warzyw – nawet o 3 tygodnie.

Jednak nie zmienia to faktu, że przedstawiciele firmy widzą możliwości wzrostu w Polsce. Warzywa wyprodukowane u nas są eksportowane do licznych krajów europejskich. Tłumaczą, że Polska jest kolejną bazą i możliwą lokalizacją, dzięki której G’s może zaspokoić zapotrzebowanie klientów w całej Europie, gdy proces Brexit zostanie zakończony.

freshplaza.com


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.