03.01.2019
IMG_6120

Greenyard w Uzbekistanie?

Czy firma Greenyard działająca w ponad 25 krajach, w tym w Polsce - globalny lider na rynku świeżych, mrożonych i przetworzonych owoców i warzyw, kwiatów i innych roślin – “wejdzie” do Uzbekistanu? Doniesienia medialne wskazują, że rządzący poszukują takich inwestorów.

Uzbeckie media podają, że uzbecki ambasador w Belgii prowadzi rozmowy z przedstawicielami firmy Greenyard. Jedna z rozmów miała miejsce 24 grudnia. Kraj środkowoazjatycki chce skusić międzynarodowe przedsiębiorstwo do rozpoczęcia działalności w tym kraju. Wcześniej Dilyor Khakimov, ambasador Uzbekistanu w Belgii, prowadził rozmowy z Heinem Deprezem (CEO Greenyard).

Deprez podkreślił, że z zainteresowaniem śledzi fundamentalne reformy i zmiany strukturalne w rolnictwie Uzbekistanu. W ostatnich dwóch latach wprowadzono szereg reform w Uzebkistanie, w tym z obszaru działań rynku, rozwój przetwórstwa i eksportu oraz rozwiązywania problemów na poziomie rolników.

Podczas spotkania Greenyard został poinformowany o ostatnich zmianach wprowadzonych przez rząd w celu przyciągnięcia zagranicznych inwestorów oraz warunków, w jakich można zawrzeć partnerstwo z tym krajem. Obie strony zgodziły się, że Hein Deprez wkrótce pojedzie do Uzbekistanu.

e-warzywnictwo.pl/ sputniknews


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.