15.09.2015
dr maciej Sroczynski informował, że w warzywnictwie bardzo duzym powodzeniem, zarówno w produkcji rozsady jaki na miejscu stalym cieszy sie Fertiactyl Starter

Dr Maciej Sroczyński informował, że w warzywnictwie bardzo dużym powodzeniem, zarówno w produkcji rozsady jaki na miejscu stałym cieszy się Fertiactyl Starter
zdjęcia: e-warzywnictwo.pl

Już 10 lat Timaca Agro w Polsce

Firma Timac Agro Polska świętuje w tym roku 10-lecie działalności na polskim rynku. Dyrektor zarządzająca, Agnieszka Egberss informowała, że aktywność na naszym rynku pozwoliła na ugruntowanie pozycji spółki. Należy podkreślić, że innowacyjne produkty (m.in. z dodatkiem kompleksów biostymulujących pochodzących z alg morskich) wyróżniają firmę spośród innych działających w branży rolnej, co już 10 lat temu postawiła Agata Stolarska – obecna prezes zarządu Timac Agro Polska.

Firma Timac Agro Polska należy do międzynarodowego koncernu Roullier, obecnego w 46 krajach, na 5 kontynentach. Na rynku Polskim od 10 lat. Dzięki długoterminowej wizji rozwoju Grupa Roullier realizuje politykę badań i innowacji w dziedzinie produkcji i dostaw dla rolnictwa produktów z wykorzystaniem biotechnologii morskich. Jest liderem na rynku specjalistycznych nawozów z dodatkiem kompleksów biostymulujących pochodzących z alg morskich. Założeniem Grupy Roullier jest ścisła kontrola wszystkich etapów produkcji i sprzedaży od momentu wydobycia surowca, aż do finalnego produktu.

Timac Agro Polska należy do międzynarodowego koncernu Roullier

Dyrektor zarządzająca, Agnieszka Egberss

Timac Agro Polska to fachowe doradztwo. Aktualnie zespół liczący blisko 100 doradców dociera każdego dnia do producentów rolnych ( w tym producentów warzyw) w całym kraju, pomagając im sprostać rosnącym wymaganiom rynkowym. Doradcy dysponują nie tylko specjalistyczną wiedzą, praktyką oraz doświadczeniem, ale także nowoczesną aparaturą analityczno-pomiarową jak fluorymetry. Swoje doradztwo opieramy na analizach gleby i wskazaniach stanu odżywienia roślin, określanych m. in. metodą fluorymetrii liści. Dzięki temu wiemy, co się dzieje w glebie i roślinie na konkretnym polu – dlatego nie działamy  “w ciemno” – podkreślają przedstawiciele firmy.

Paweł Kocel wdraża strategię marketingową spółki

W dziale sprzedaży Timac Agro Polska pracuje ponad 100 doradców

Firma posiada rozbudowana sieć dystrybutorów w naszym kraju

Timac Agro Polska organizuje wiele szkoleń i konferencji dla producentów warzyw, zaprasza ich do współpracujących ze spółka gospodarstw, żeby pokazać efekty stosowania swoich programów nawożenia oraz uczestniczy we wszystkich najważniejszych imprezach targowych branży ogrodniczej. Firma udostępnia kompleksowe programy żywienia warzyw kapustnych, cebulowych, korzeniowych, liściowych, psiankowatych, dyniowatych oraz bobowatych. Programy te oparte są na nawozach do stosowania posypowych oraz do dokarmiania dolistnego roślin. Timac Agro Polska posiada w swojej ofercie wiele nawozów granulowanych z substancjami biostymulującymi:

  • Physiomax 975
  • Eurofertil 33 N PRO
  • Eurofertil TOP 35 NP i 51 NPK
  • Sulfammo- 23 N Pro i 30 N Pro

Ponadto nawozy płynne z substancjami biostymulującymi:

  • Fertiactyl Starter
  • Fertileader Tonic
  • Fertileader Gold BMo
  • Fertileader Vital- 954
  • Fertileader Elite
  • Fertileader Magnum

Dr Maciej Sroczyński informował, że w warzywnictwie bardzo dużym powodzeniem, zarówno w produkcji rozsady jaki na miejscu stałym cieszy się Fertiactyl Starter

Nawozy oferowane przez Timac Agro Polska obok podstawowych składników odżywczych, zawierają substancje aktywne pochodzące z alg morskich. W nawozach płynnych są to kompleksy Seactiv i Fertiactyl, natomiast w nawozach granulowanych kompleksy N pro i Pysio+ – w połączeniu z wysoce reaktywnym wapniem Mezocalc. Fosfor w nawozach granulowanych Timac Agro jest chroniony przez technologię Top-Phos. Obie te grupy produktów wpływają na wzrost aktywności fizjologicznej roślin, podniesienie odporności na czynniki stresowe oraz zwiększenie przyswajalności składników pokarmowych. Dzięki temu wzrasta ilość i jakość uzyskiwanego plonu.

Grzegorz Iskra koordynuje biznes we wschodniej części Polski

Od ponad 50 lat Grupa Roullier inwestuje w rozwój biotechnologii morskich. Współpraca ze specjalistycznymi instytutami naukowymi i uniwersytetami na całym świecie, pozwala grupie na nieustanne wychodzenie naprzeciw coraz bardziej zmieniającym się potrzebom rynku. W efekcie wieloletniej współpracy badawczej Grupa Roullier posiada portfel różnorakich marek, które są synonimem zaawansowanych technologicznie rozwiązań o wysokiej jakości.

W Polsce firma aktualnie rozpoczęła działalność w nowoczesnym obiekcie biurowo-magazynowym w Niepruszewie koło Poznania. Magazyn o dużej powierzchni pozwala na szybkie realizowanie zamówień kontrahentów. Na uwagę zasługuje fakt, iż Timac Agro Polska od tego roku wydziela dwa działy: Animal Nutrition – oferuje on kompleksowe wsparcie w zakresie hodowli, żywienia zwierząt oraz Florendi – dział żywienia roślin ogrodowych.

Nowoczesna siedziba firmy w Niepruszewie

Produkty magazynowane są w Polsce, co ułatwia sprawną obsługę Klientów

Timac Agro Polska wspiera fundację Anny Dymnej

Kalendarz firmowy na 2016 r. wydano z myślą wpierania fundacji “Mimo wszystko”

Beata Drzewiecka-Bartczak


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.