06.02.2019
ogórki

Kalisz: Prokuratura zbada przyczynę śmierci mężczyzny, który stracił przytomność w silosie po ogórkach

Prokuratura wszczyna postępowanie w sprawie wyjaśnienia przyczyn i okoliczności śmierci 40-letniego mężczyzny, który trafił do szpitala po tym, jak stracił przytomność podczas prac w silosie po ogórkach ? poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Do zdarzenia doszło 26 stycznia przed godz. 12.00 na prywatnej posesji w Russówku pod Kaliszem, gdzie działa kwaszarnia.

Tego dnia dwóch mężczyzn weszło do zbiornika po ogórkach kiszonych, żeby go wyczyścić. Jeden z nich natychmiast stracił przytomność, drugi zdołał wydostać się na zewnątrz i wezwać pomoc.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy wyciągnęli nieprzytomnego mężczyznę ze zbiornika i reanimowali go do czasu przyjazdu karetki pogotowia. 40-latek w ciężkim stanie trafił do kaliskiego szpitala, gdzie następnego dnia, w niedzielę, zmarł.

W trakcie działań – jak poinformował PAP rzecznik prasowy kaliskiej straży pożarnej Szymon Zieliński – strażacy sprawdzili stężenie gazów w zbiorniku.

Okazało się, że tlen w silosie był na poziomie 15 procent.

“Przypuszczamy, że ta niewielka ilość tlenu mogła spowodować zasłabnięcie mężczyzny” – powiedział rzecznik PSP w Kaliszu.

Przyczynę zgonu 40-latka ma wyjaśnić postępowanie prokuratorskie.
Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.