26.04.2016
!cid_08BA1ABB-D977-4CB7-9B99-187EAB2905C2

Komunikat warzywniczy BCS

Zapraszam do zapoznania się z kolejnym w tym roku, komunikatem o zagrożeniach w ochronie upraw warzywniczych. Komunikaty są publikowane na nowej stronie internetowej www.agro.bayer.com.pl oraz w serwisie Vademecum pod linkiem:

http://vademecum.cropscience.bayer.com.pl/komunikaty-warzywnicze

Polecamy aby dodać powyższe linki do ulubionych.

Pomidor, papryka

  • Od tygodnia w całej Polsce panują niesprzyjające warunki pogodowe dla wzrostu warzyw wysadzonych pod nieogrzewane osłony. Znaczne spadki temperatur i lokalne przymrozki w nocy powodują zahamowanie wzrostu. Rośliny w stresie spowodowanym dużymi wahaniami temperatur między dniem a nocą oraz wysadzone w zimne podłoże stają się bardziej podatne na choroby zgorzelowe. W takich warunkach rośliny w szczególności narażone są na zgniliznę powodowaną przez Phytophthora spp.

  • Do ochrony przed patogenami glebowymi polecamy preparat Previcur Energy 840 SL. Jeśli rozsada przed wysadzeniem nie była zabezpieczana przed chorobami warto zrobić to teraz. Szczegóły stosowania preparatu znajdą państwo w komunikacie z 23.03.2016 r

Przypominamy

  • W całej Polsce trwają siewy oraz nasadzenia warzyw. Przygotowując pole pod siew lub sadzenie warto pomyśleć o zastosowaniu preparatu Contans WG. Jest to biologiczny preparat ograniczający występowanie zgnilizny twardzikowej poprzez niszczenie form przetrwalnikowych grzyba w glebie. W szczególności warto zastosować ten środek na polach, na których w zeszłym sezonie wystąpiła zgnilizna twardzikowa. Szczegóły nt. preparatu Contans WG oraz jego aplikacji znajdą Państwo w komunikacie z 04.04.2016 r.

  • Obecnie panujące warunki pogodowe spowalniają rozwój szkodników. Pamiętajmy jednak o śmietce i mączliku. Nadal aktualne są poprzednie komunikaty dotyczące lustracji plantacji, wystawia pułapek po to by w porę zauważyć pojawienie się szkodników.

Szczegóły na temat monitoringu i ochrony przed ww. szkodnikami znajdziecie Państwo w poprzednich komunikatach.

Katarzyna Gładka, Bayer


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.