27.12.2015
508A0311

Kupuj rozsadę pora od profesjonalistów

Wysokiej jakości rozsada, to fundament przyszłych plonów, dlatego też warto przemyśleć tę inwestycję.  Praktyka pokazała, że rozsada ze specjalistycznych firm rozsadowych jest zdecydowanie lepszej jakości niż wyprodukowana we własnym zakresie i umożliwia uzyskanie wysokich plonów nawet z najwcześniejszych terminów nasadzeń. Ponadto zakłady oferujące tę rozsadę dbają o najdrobniejsze szczegóły agrotechniczne, aby oferować młode rośliny z dobrze rozbudowanym systemem korzeniowym i odpowiednio rozwiniętą częścią nadziemną.

Produkcja rozsady pora w holenderskiej firmie Biemans Plantenkwekerij BV prowadzona jest aż na 38 ha

Rozważając zakup rozsady pora warto skontaktować się z dystrybutorem (DNK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K.) rodzinnej firmy Biemans Plantenkwekerij BV, która zajmuje się jej produkcją od kilkudziesięciu lat. Pozwoliło to na zdobycie bogatego doświadczenia i oferowanie rozsady spełniającej oczekiwania ogrodników. Nad wypracowanymi przez lata standardami produkcji rozsady w spółce czuwają bracia – Richard i Walter Biemans. Produkcja aktualnie prowadzona jest na 38 ha (w tym 3 ha to produkcja szklarniowa). Firma zlokalizowana jest na południu Holandii w okolicy Eindhoven. Rozsadę dostarcza m.in. do wiodących producentów pora w Holandii, Belgi, Francji i Polsce.

Przycinanie rozsady na plantacjach firmy Biemans Plantenkwekerij BV wykonuje się w celu uzyskania roślin o jak najwyższych parametrach jakościowych

Jak pracujemy

Dobór odmian i terminy dostaw są zawsze przygotowywane dla konkretnego klienta, uwzględniając stanowisko uprawowe, warunki klimatyczne oraz doświadczenia z poprzednich lat. Najważniejszą jednak kwestią jest wybór odpowiedniej odmiany pora. Aby dobrze dopasować odmianę do potrzeb klienta zwracamy uwagę na takie czynniki jak: tolerancja na wybijanie w pędy kwiatostanowe, kolor liści, długość łodygi, łatwość czyszczenia i odporność na choroby oraz przeznaczenie.

Firma Biemans pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi klientami, dzięki temu może zaoferować profesjonalne doradztwo w całym procesie produkcji oraz elastyczne terminy dostaw.

Nasza oferta

Rozsada szklarniowa

Z produkcji szklarniowej oferujemy rozsadę rwaną i w tacach rozsadowych, tzw. multiplatach. Dostarczamy ją od 14. do 20. tygodnia roku. Należy podkreślić, że rośliny wyprodukowane w tacach rozsadowych, nie są podatne na wybijanie w pędy kwiatostanowe i są gwarantem wcześniejszego plonu. Obserwujemy, że taka rozsada jest najczęściej wybierana przez naszych klientów na bardzo wczesne terminy sadzenia.

Dzięki uprawie w szklarni mamy możliwość sterowania temperaturą i wilgotnością powietrza oraz tempem wzrostu roślin. Mikroklimat panujący w naszych szklarniach podczas produkcji rozsady jest zbliżony do wiosennych warunków pogodowych w Polsce w okresie zakładania plantacji. Dzięki temu, po posadzeniu rośliny nie przechodzą szoku termicznego, jak to może się zdarzyć w przypadku rozsad produkowanych na południu Europy i w Afryce.

Warto pamiętać, że rozsada szklarniowa daje większą elastyczność w ustalaniu terminów dostaw – można przyspieszyć lub opóźnić dostawę do klienta bez pogarszania jakości roślin.

Rozsada gruntowa

Od 21. do 23. tygodnia dostarczamy rozsadę rwaną produkowaną w gruncie pod niskimi tunelami foliowymi. Nasze doświadczenia pokazały, że produkcja rozsady w tym terminie w tunelach przyspiesza wzrost roślin i wpływa na lepszą jakość sadzonek.

Produkcja rozsady pora w niskich tunelach foliowych

W tygodniach: od 24. do 25., oferowana jest rozsada spod włókniny, a od 26. tygodnia – rusza sprzedaż rozsady z otwartego gruntu.

Przy rozsadzie rwanej bardzo ważny jest krótki czas dostawy do klienta. Dokładamy szczególnej staranności do tego etapu – dbamy o to, aby nie przekraczał kilkudziesięciu godzin. Zbiór roślin odbywa się wcześnie rano. Następnie rośliny w pojemnikach transportowych schładzane są do 5 stopni Celsjusza i jak najszybciej dostarczane, specjalistycznymi samochodami, do klientów. Szczegóły dotyczące dostaw zawsze są ustalane z naszym dystrybutorem.

Precyzyjny wysiew nasion pora korzystnie wpływa na wyrównanie rozsady

Specjalistyczny sprzęt w firmie Biemans Plantenkwekerij BV umożliwia dostarczenie klientom rozsady w różnych terminach

Obsługa sprzedażowa

Przyjmowaniem zamówień i i organizacją dostaw rozsad porów z firmy Biemans Plantenkwekerij B.V. do Polski zajmuje się nasz dystrybutor – pan Radosław Koberski (firma DNK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K.). W czasie sezonu razem staramy się odwiedzać naszych klientów w Polsce, aby lepiej poznać ich potrzeby i wspólnie poprawiać jakość i plon porów produkowanych z naszych rozsad.

Biemans Plantenkwekerij BV

Radosław Koberski

tel. 602 661 620; 61 810 85 18

e-mail: dystrybucja.nasion@gmail.com


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.