KWS ma duuuży apetyt na Nunhems …

KWS ma duuuży apetyt na Nunhems …

… wczoraj po raz drugi spółka złożyła Bayer’owi ofertę z atrakcyjnymi warunkami odkupienia Nunhemsa. Niedawno głośno było o chęci przejęcia przez firmę BASF biznesu Nunhems, który Bayer obiecał organom antymonopolowym sprzedać, aby nabyć Monsanto.

W związku z publikacją przez Komisję Europejską 25 maja ostatecznych warunków przejęcia przez koncern Bayer firmy Monsanto, m.in. wskazania konieczności sprzedaży globalnej działalności związanej z materiałem siewnym warzyw – marki Nunhems, firma KWS skierowała wczoraj, w poniedziałek 25 maja niewiążącą ofertę przejęcia Nunhems. Przypomnę, że taka oferta KWS wpłynęła do firmy Bayer już w styczniu 2018 r. Aktualnie została ponowiona. KWS informuje, że proponuje firmie Bayer oraz akcjonariuszom spółki atrakcyjne warunki przejęcia warzywniczego biznesu.

Jako jedna z wiodących międzynarodowych firm zajmujących się hodowlą roślin, popartą ponad 160-letnim doświadczeniem, KWS z powodzeniem jest niezależnym specjalistą od nasion na wielu rynkach (w naszym kraju działalności firmy towarzyszy hasło ? ?siejemy przyszłość od 1856 r.). KWS aktualnie koncentruje się w szczególności na uprawach rolnych. Dzięki doskonałej wydajności produktów, bliskości klientów i strategicznym partnerstwom branżowym, KWS ma doskonałą pozycję rynkową. Zamierza nadal rozwijać się m.in. poprzez akwizycję spółek. Z kolei Nunhems, jako holenderski producent nasion roślinnych o długiej tradycji, od wielu lat jest szanowanym międzynarodowym liderem. Dzięki swoim produktom, wiedzy i silnej orientacji na klienta – czytamy w komunikacie prasowym.

Marcin Bartczak

Zakres dzialalności:

Wiadomości