05.01.2019
max4.

Maximinus F1 – nowa odmiana papryki. Maximum czerwieni! Maxymalna wczesność!
Praktyka pokazała, że wybierając nasiona papryki odmiany Maximinus F1 otrzymujemy pewny i sprawdzony produkt. To nowa, wczesna kreacja papryki do uprawy w tunelach foliowych wyróżniająca się wieloma cechami pożądanymi w produkcji tego warzywa.
Jednym z najtańszych sposobów wzrostu plonu papryki jest użycie do produkcji nowych bardziej plennych odmian, odpornych na choroby, lepiej wykorzystujących składniki pokarmowe i tolerancyjnych na niekorzystne warunki glebowo-klimatyczne. Firma Seminis znana jest z oferty odmian papryki do różnych kierunków uprawy. W zagłębiach produkcyjnych sprawdziły się np. King Arthur czy Red Knight. Hodowca nie osiadł jednak na laurach i co rusz wprowadza do oferty kolejne mieszance. Ostatnio wprowadzoną nowością jest papryka Maximinus. Warto pamiętać, że jest to wczesny mieszaniec rekomendowany do uprawy w tunelach. Tworzy owoce typu block.

Hodowca zwraca uwagę na kilka cech wyróżniających Maximinus’a . Po pierwsze warto pamiętać, że odmiana wykazuje wysoką tolerancję na zmienne warunki pogodowe. Po drugie ? poza tym, że jest wczesna to także o wysokiej zdrowotności i bardzo plenna. Po trzecie – tworzy owoce o masie 250-300 g a ich ścianka jest gruba, bo ma ok. 10 mm. Po czwarte – kolor owoców jest nietuzinkowy – to głęboka czerwień.

Wybierając odmianę Maximinus nie kupują Państwo przysłowiowego kota w worku. Poniżej prezentujemy film z jednego z gospodarstw, gdzie początkowo testowany a w minionych sezonach uprawiany był na większą skalę mieszaniec Maximinus. Praktyka pokazała, że odmiana jest łatwa w uprawie – kompaktowe rośliny pozwalają zmniejszyć nakłady pracy. Wczesne plonowanie przekłada się na możliwość uzyskania wyższych cen za owoce. Ponadto trwałość pozbiorcza owoców jest na bardzo wysokim poziomie.

Artykuł reklamowy Seminis


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.