01.08.2017
Ranman Top na mączniaka rzekomego w ogórkach. Na zarazę ziemniaka w pomidorach

Ranman Top na mączniaka rzekomego w ogórkach. Na zarazę ziemniaka w pomidorach

Na mączniaka rzekomego w ogórkach. Na zarazę ziemniaka w pomidorach

Przypominamy, że do zwalczania mączniaka rzekomego w ogórkach oraz na zarazę ziemniaka w pomidorach firma Belchim Crop Protection Poland uzyskała rejestrację dla preparatu Ranman Top 160 SC. Łatwi to rotację substancji czynnych w programach ochrony ww gatunków warzyw.

Ranman Top 160 SC – fungicyd zawierający substancję czynną cyjazofamid (160 g/l) na koniec 2016 r. dopuszczono do stosowania w uprawie ogórków gruntowych oraz pomidorów uprawianych w polu. Preparat jest koncentratem w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Wykazuje działanie powierzchniowe. Polecany jest do stosowania zapobiegawczego.
Warto pamiętać, że w ochronie ogórka i pomidora maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 0,5 l/ha. Środek poleca się stosować zgodnie z sygnalizacją lub z chwilą wystąpienia mączniaka rzekomego czy zarazy ziemniaka – od fazy rozwoju pędów bocznych do czasu zachowania okresu karencji (BBCH – 21). Maksymalna liczba zabiegów w sezonie to 6, a odstęp pomiędzy zabiegami, to co najmniej 7 dni. Zalecana ilość wody – 200-400 litrów.

Redakcja e-warzywnictwo.pl


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.