08.04.2018
IMG_0893

Na północy też już intensywne prace warzywnicze
W bieżącym roku zima się przedłużyła, co u wielu ogrodników przełożyło się na kłopoty – przerastanie rozsady, konieczność przetrzymania o ok. 3 tygodnie dłużej dymki czy sadzeniaków w odpowiedniej temperaturze. Jednak po świętach zamiast wiosny można było odczuć lato i założyć plantacje niektórych warzyw.
W Polsce Centralnej poświąteczne dni, to czas intensywnie wykorzystywany na założenie upraw rożnych gatunków warzyw. Wysoka temperatura powietrza, w niektórych rejonach nawet 25 st. C mobilizowała do wykonania wielu prac polowych.

Prace polowe w ok. Słupcy – wielkopolskie

Co ciekawe, pomimo przedświątecznych intensywnych opadów deszczu w wielu województwach, gleba szybko obeschła i można było wjechać w pole. Jak informował nas Jacek z okolic Gdańska, na północy podobniej jak np. na Mazowszu, w Wielkopolsce czy na Kujawach oraz w Małopolsce także widać było wiele ciągników siejących warzywa. Pokazuje to, jak zmienia się klimat i zaciera wcześniej panująca różnica w rozpoczęciu okresu wegetacji np. w Polsce Centralnej a północnej.
MB
Zdjęcia: T. Makowski; J. Stawski

Zakładanie plantacji warzyw w ok. Gdańska – pomorskie


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.