15.01.2013

Nie bądź jeleń, weź paragon
Od 14 stycznia do 24 lutego prowadzona będzie po raz kolejny akcja “Nie bądź jeleń, weź paragon”, zapowiada “Dziennik Polski”. Pracownicy fiskusa będą sprawdzać, czy handlowcy i usługodawcy ewidencjonują obroty za pomocą kas fiskalnych i czy wydają paragony.

Pod lupą pracowników kontroli skarbowej znajdą się m.in. sklepy, bary, kawiarnie, dyskoteki, puby, wypożyczalnie sprzętu sportowego, parkingi oraz firmy przewozowe (właściciele busów). W przypadku wykrycia sprzedaży towarów lub usług poza ewidencją lub braku kasy fiskalnej na sprzedawców nakładane będą mandaty. Wysokość grzywny może przekroczyć nawet 3 tys. zł.

Akcja “Weź paragon” prowadzona jest od kilku lat w letnim i zimowym sezonie turystycznym. Przedsiębiorcy przyłapani na sprzedaży bez wydawania paragonów próbują tłumaczyć swoje postępowanie w niecodzienny niekiedy sposób. Podczas jednej z poprzednich akcji fiskusa przyłapany sprzedawca wyjaśnił kontrolerom skarbowym: – Żona zna się na kasie. Jak przyjedzie z hurtowni, to zafiskalizuje.

Źródło: ppr.pl


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.