26.08.2014
pawo

Zdjęcie: Fotolia

Niezbędnik dla rolników o embargu

Przygotowaliśmy dla rolników krótki niezbędnik, z dokumentami koniecznymi do dokumentowania spraw związanych z rosyjskim embargiem. Znajdziecie tu państwo najważniejsze dokumenty i akty prawne.

Producenci rolni, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wycofania mogą składać powiadomienia do właściwych, ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę powiadamiającego, Oddziałów Terenowych Agencji Rynku Rolnego na załączonym formularzu.

FORMULARZ – Powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia wycofania owoców lub warzyw w związku z brakiem możliwości sprzedaży spowodowanym rosyjskim embargiem plik .pdf

Dla tych, którzy zdecydują się przekazać płody dla Banku Żywności mamy instrukcję, jak to zrobić:
Banki Żywności zamiast biodegradacji

W przypadku działania polegającego na tzw. wycofaniu produktów z rynku maksymalne stawki wsparcia za wycofane produkty w zależności od przeznaczenia produktów określone zostały w załączniku do projektu rozporządzenia jak i załączniku XI do rozporządzenia wykonawczego Komisji 543/2011 i wynoszą: (ceny w złotych za kilogram – przeliczone wg. kursu: 1 ? = 4,19 zł)

Rejestr uznanych organizacji charytatywnych i uprawnionych innych jednostek organizacyjnych oraz osób fizycznych (.pdf)

Producent owoców lub warzyw, który ma zamiar wykonać czynności związane z wycofaniem produktu poprzez przekazanie organizacjom charytatywnym dla najuboższych lub biodegradację, w celu zapewnienia właściwego udokumentowania działań, powinien zastosować się do aktualnie obowiązującej instrukcji.

Instrukcja w sprawie dokumentowania przez producentów działań związanych z brakiem możliwości sprzedaży warzyw i owoców w związku z wprowadzeniem embarga przez Federację Rosyjską (.pdf)

Wykaz towarów objętych zakazem eksportu do Federacji Rosyjskiej od dnia 6 sierpnia 2014 r.

Źródło: ppr.pl


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.