25.05.2018
szparagi zielone

Nowalijkowe eldorado na Broniszach

Szparagi kosztują  od 9 do 14 zł za kilogram (sprzedawane są w pęczkach 0,5 kg). Polskie młode ziemniaki od 3 zł do 5 zł za kilogram (opakowania po 10 kg). Cena uzależniona jest od odmiany i kalibru bulw. – informują Bronisze.

Pomidory malinowe tylko 2,20 zł do 3 zł za kilogram (opakowania po 6 kg), ogórki tzw. gruntowe do kiszenia 5-6 zł/ kg, (opakowania 5 kg). Znacznie tańsze, bowiem kosztują połowę tego, są ogórki sałatkowe. Jest także botwina sprzedawana w pęczkach (10 sztuk), krajowe młode buraki także w pęczkach i młoda włoszczyzna w cenie od 3,50 zł do 4,5 zł za sztukę – informują Bronisze.

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Broniszach – to największe w Europie Środkowo Wschodniej centrum hurtowej dystrybucji  owoców, warzyw i kwiatów.  Powierzchnia ogólna rynku to ponad 62 ha.  Na Rynku Hurtowym Bronisze stałą sprzedaż  owoców, warzyw i kwiatów prowadzi w halach ponad 350 przedsiębiorców. Do sprzedaży na wolnym powietrzu przygotowanych jest 1300  stanowisk. Ponad 20 tysięcy producentów rolnych dostarcza świeże produkty. Za pośrednictwem Rynku Hurtowego Bronisze sprzedawanych jest rocznie około 1,2 miliona ton owoców i warzyw (produkcji krajowej i z importu).

Bronisze


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.