03.04.2014
cebula

Nowe chronione produkty
Komisja Europejska opublikowała trzy nowe rozporządzenia wpisujące na unijną listę produktów o chronionych nazwach trzy nowe produkty.

Pierwszym z nich jest Höri Bülle (Chronione Oznaczenie Geograficzne) – czerwona cebula jadalna o charakterystycznym kształcie i kolorze, uprawiana jest na niemieckim półwyspie Höri, który potocznie nazywany jest również Cebulowym Höri.

Drugim produktem jest duński kartofel – Lammefjordskartofler (Chronione Oznaczenie Geograficzne), którego charakterystyczną cechą jest skórka – cienka i wyraźnie gładsza oraz bardziej błyszcząca niż w przypadku ziemniaków uprawianych na innych obszarach, pozwalająca na konsumpcję tych ziemniaków razem ze skórką.

Trzecim produktem jest również Chronione Oznaczenie Geograficzne – BornheimerSpargel/Spargel aus dem  Anbaugebiet Bornheim – niemieckie szparagi, których obszar uprawy leży na charakteryzującej się korzystnymi warunkami klimatycznymi Nizinie Kolońskiej. Pędy szparaga białego i szparaga zielonego nie mogą być dłuższe niż 22 cm ani krótsze niż 16 cm.

Źródło: FAMMU/FAPA


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.