14.01.2017
Nowe odmiany sałaty masłowej na polskim rynku

Nowe odmiany sałaty masłowej na polskim rynku

Nowe odmiany sałaty masłowej
Wraz z początkiem sezonu Bejo poszerzyło swój asortyment o gatunek sałat. W ofercie sałaty masłowej, holenderski hodowca na 2017 r. poleca 3 odmiany: Antendis, Malis oraz Sotalis.

Pierwsza odmiana “Antendis”  polecana jest do uprawy na wiosnę i jesień, tworzy bardzo duże główki, ma odporność na mączniaka rzekomego ras 16-32. Jej liście są jasnozielone z tolerancją na tipburn. Roślina wykazuje tolerancje na niekorzystne warunki wzrostu. Zalecane zagęszczenie roślin na m2 wynosi 9-11 sztuk.

Sałata Antendis

Druga “Malis” może być wykorzystywana do uprawy całorocznej, tworzy duże, dobrze wypełnione główki, których liście są jasnozielone i błyszczące. Podobnie jak odmiana Antendis jest odporna na mączniaka rzekomego ras 16-32. Wykazuje tolerancję na wybijanie w pędy kwiatostanowe przy wysokiej temperaturze nie jest podatna na tipburn.

Sałata Malis

Trzecia z polecanych w tym sezonie odmian sałaty masłowej Bejo ” Sotalis”  rekomendowana jest do uprawy letniej. Roślina tworzy dużą, otwartą i dobrze wypełnioną główkę. Odmiana wyróżnia się wysoką zdrowotnością oraz tolerancją na wybijanie w pędy kwiatostanowe. “Świeża”, jasnozielona barwa liści może zachęcać do wyboru z półki sklepowej.

Sałata Sotalis

Robert Solarski


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.