10.04.2018
nunhems

Nunhems do BASF. Cena 5,9 miliarda euro

Nieoficjalnie mówi się, że transakcja sprzedaży-kupna marki Nunhems już jest prawie dopięta a pracownicy np. w Polsce będą szukali nowego biura w Warszawie.

Firma Bayer planuje sprzedać swoją globalną firmę produkującą nasiona warzyw, działającą pod światowym znakiem towarowym Nunhems. Jest to działanie prawdopodobnie związane z zakupem przez Bayer koncernu Monsanto za 63,5 miliarda dolarów.

Nieoficjalnie mówi się, że transakcja już jest prawie dopięta a pracownicy np. w Polsce będą szukali nowego biura w Warszawie. Oficjalnie, w komunikacie prasowym z 7 marca br., BASF podał, że w dniu 13 października 2017 r. BASF podpisał umowę na nabycie znaczących części działalności firmy Bayer zajmującej się materiałem siewnym i nieselektywnym herbicydem. Całkowita cena zakupu wynosi 5,9 miliarda euro, z zastrzeżeniem pewnych korekt w momencie zamknięcia transakcji.

BASF chce budować swoją przyszłą platformę materiału siewnego i pozycję rynkową swojej działalności w zakresie rozwiązań dla rolnictwa. Nunhems ma 1200 odmian nasion w 25 uprawach warzywnych, w tym wiodące odmiany marchwi, ogórka, pora, sałaty, melona, cebuli, papryki, pomidora i arbuza.

Marcin Bartczak, Na podstawie “Komunikat prasowy BASF”, 7 marca 2018 r.


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.