19.01.2013
szparagi

O problemach produkcji szparagów

Luciano Trentini prezes Euroasper (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Szparagów) uczestniczył w dniach 15-17 stycznia 2013 r. w Angers we Francji w dorocznym spotkaniu grupy producentów Avenir Asperge. Do grupy  Asperge Avenir należy stu francuskich i belgijskich producentów szparagów zarówno zielonych jak i białych. Wytwarzają oni łącznie około 25% produkcji krajowej.

Na dorocznym spotkaniu omawiano tematykę uprawy, technologii i mechanizacji szparaga. Debata koncentrowała się głównie na stosowaniu substancji chemicznych o niskim wpływie na środowisko wykorzystywanych do eliminacji chwastów, mozliwościach zmniejszenia presji patogenów oraz zachwaszczenia wtórnego na zakończenie okresu wegetacji.

To wielki zaszczyt dla mnie, że mogę spotkać się z najlepszymi francuskimi producentami szparagów, którzy dbają o wysoki poziom technologii uprawy – mówił Luciano Trentini. Dzięki takim spotkaniom i wymianie doświadczeń możemy wspólnie poprawić technikę, jakość i produktywność szparagów.

Mimo kryzysu gospodarczego i konkurencji z innych krajów szparagi we Francji nadal są uprawiane na powierzchni 6.500 ha.

Redakcja e-warzywnictwo na podstawie informacji Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Szparagów


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.