12.07.2018
IMG_3223

Ogórki w cenie

Ogórek aktualnie z korzystną ceną. Na giełdzie hurtowej w Kaliszu za ogórka 11 lipca trzeba było zapłacić ok. 1,5 zł/kg; a ceny wahały się od 1,8 do 1,5 zł/kg.

W całym kraju trwa kampania ogórkowa. Sezon nie jest łaskawy dla roślin – susza a następnie duże nawałnice w wielu rejonach produkcji ogórka wpłynęły niekorzystnie na rozwój roślin. Na początku wzrostu duże upały przekładały się na hamowanie wzrostu roślin, zwłaszcza tych uprawianych na folii, gdzie temperatura przekraczała nawet 50 stop. C. w późniejszym okresie wegetacji, po zawiązaniu zawiązków wysoka temperatura często w połączeniu z nawadnianiem poprzez deszczownie równała się “gotowaniem” młodych ogórków.

Zbiór ogórka odmiany Monisia F1 – siew nasion bezpośrednio do gruntu był 12 maja a pierwszy zbiór 30 czerwca; plantacja nawadniana deszczownią . Zdjęcia: M. Kąkol

Ponadto duża presja szkodników na plantacjach w 2018 r. – śmietki kiełkówki, zmienika lucedrnowca, mszyc oraz przędziorków skorelowały się z ceną ogórka. Na giełdzie hurtowej w Kaliszu za ogórka 11 lipca trzeba było zapłacić ok. 1,5 zł/kg a ceny wahały się od 1,8 do 1,5 zł/kg.

MB


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.