23.04.2013
pieniądze

Zdjęcie: Fotolia

Ostatni dzwonek na modernizację gospodarstw z dopłatą


Tylko do wtorku ARiMR przyjmuje wnioski o pomoc na modernizację gospodarstw, a do piątku na tworzenie nowych miejsc pracy na wsi.

23 kwietnia 2013 r. zakończy się przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na “Modernizację gospodarstw rolnych”. Nabór ten prowadzony jest przez ARiMR od 27 marca br. w ośmiu województwach: lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. Do 19 kwietnia, rolnicy z tych terenów złożyli w swoich oddziałach regionalnych 5515 wniosków, w których ubiegają się o przyznanie im ponad 863 mln zł wsparcia. Dostępna pula środków na taką pomoc wynosi ok. 537 mln zł.

Natomiast zainteresowani otrzymaniem wsparcia finansowego na tworzenie na trenach wiejskich nowych miejsc pracy, mają czas na złożenie odpowiedniego wniosku do ARiMR, do końca tego tygodnia czyli do 26 kwietnia 2013 r. W rozpoczętym 15 kwietnia br. naborze wniosków o przyznanie wsparcia w ramach działania “Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” do Agencji zgłosiło się 825 zainteresowanych, którzy ubiegają się o przyznanie im 169 mln zł pomocy. Wnioski o takie wsparcie przyjmowane są w 15 województwach, z wyjątkiem woj. wielkopolskiego. Limit środków na taką pomoc wynosi ok. 2 mld zł.

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.