14.03.2016
33_IMG_3497

Otwarcie nowej hali sprzedażowej w Broniszach

Na targowisku w Broniszach administrowanym przez Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA, otwarto oficjalnie nowoczesną halę do hurtowej sprzedaży owoców i warzyw.

Hala oznaczona symbolem OW2 ma 200 m długości i 50 m szerokości. Zajmuje powierzchnię 1 ha.Czynsz najmu powierzchni handlowej wynosi miesięcznie 50 zł netto za metr kwadratowy.Wszystkie boksy handlowe w hali zostały już wynajęte przez 49 różnych podmiotów gospodarczych sprzedających owoce i warzywa.

Hala targowa, która poprzednio stała w tym miejscu, uległa zniszczeniu 3 grudnia 2014 r. w wyniku pożaru. Ogień zauważono ok. godziny drugiej w nocy. Strażacy opanowali pożar o godzinie czwartej rano, ale do tego czasu 75% konstrukcji zostało zniszczone. Po rozebraniu resztek spalonej hali, w maju 2015 r. w tym samym miejscu rozpoczęto budowę nowoczesnego obiektu handlowego.W lutym 2016 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie obiektu.

Jak poinformował Krzysztof Karpa, odpowiedzialny za sprawy administracyjne wiceprezes spółki Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA, 95% najemców to firmy, które prowadziły działalność przed pożarem.

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA jest niepubliczną spółką akcyjną z większościowym pakietem akcji należącym do Skarbu Państwa.

Na dzień 4 stycznia 2014 r. Skarb Państwa reprezentowany przez Ministra Skarbu Państwa, posiadał 71,83% akcji, najemcy stoisk w halach 22,47%, pozostali akcjonariusze 5,7%.

Notatka prasowa


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.