22.03.2016
sadzarka do cebuli dymki

Sadzarka do cebuli dymki

Pneumatyka już w sadzarkach do dymki

Na rynku jest nowa sadzarka do cebuli dymki o nazwie ProPlanter. Nie było by to zaskakujące, gdyby nie fakt, że w jej konstrukcji wprowadzono pneumatykę podobną, jak w siewnikach precyzyjnych do nasion.

W 2015 roku firma Kramer B.V. we współpracy z hiszpańską firma J.J. Broch wprowadziła na rynek nową sadzarkę do cebuli dymki o nazwie ProPlanter. Nie było by to zaskakujące, gdyby nie fakt, że w jej konstrukcji wprowadzono pneumatykę podobną, jak w siewnikach precyzyjnych do nasion.

Jak obiecuje producent plantatorzy, którzy zainwestują w zakup osiągną zadowalający efekt sadzenia a tym samym finansowy, gdyż w sadzarce ProPlanter została dopracowana technika sadzenia.

Sadzarka ProPlanter to maszyna pneumatyczna, która dzięki ulepszonej technologii wysadza cebule z taką samą precyzją, jaka jest przy siewie nasion. Sadzarka umieszcza cebulę precyzyjnie na odpowiedniej głębokość (każda sekcja ma niezależną regulację), co powoduje równomierny start roślin oraz ułatwia prowadzenie zabiegów zwalczania chwastów. Dzięki redlicom sprężynowym oraz tarczą ugniatającym cebule są dobrze obsypywane ziemią i dogniatane, co wpływa na podsiąk wody. Do sadzarki dołączanych jest kilka różnych tarcz wysadzających, co umożliwia regulację odległości sadzenia cebuli dymki w dużym zakresie odległości. System pneumatyczny czuwa nad tym aby były one pobrane ze zbiornika a następnie wypuszczone w odpowiednim momencie. Sadzarka można zakładać plantacje sadząc dymkę w rzędy pojedyncze lub podwójne. Szerokość robocza ProPlanter w zależności od modelu wynosi od 150 do 450 cm. Pojemnik na dymkę ma pojemność od 1200 do 3500 kg.

Małgorzata Srebro

Zdjęcia: Kramer


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.