01.02.2016
otwa

Polecane na sezon 2016 odmiany cebuli do długiego przechowywania i typu amerykańskiego – Bejo Zaden

Cena cebuli (w łusce powyżej 75 g/kg) sprawia, że rośnie zainteresowanie nasionami tego warzywa. Portal e-warzywnictwo.pl postanowił ułatwić Państwu wybór odmian do uprawy w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie wegetacyjnym. Zapytaliśmy przedstawicieli niektórych firm oferujących nasiona cebuli, które odmiany szczególnie polecają wykorzystywać do produkcji w 2016 r. W pierwszej części zaprezentujemy odmiany cebuli proponowane przez holenderską spółkę hodowlano-nasienną Bejo Zaden. W kolejnych dniach opublikujemy propozycje kolejnych firm.

Hybelle F1 – mocny, zdrowy szczypior pokryty grubą warstwą wosku. Cebule kuliste, bardzo wyrównane. Łuska twarda w słomkowym kolorze. Najwyższa jakość i trwałość przechowalnicza.

Hystore F1 – późny Rijnsburger z przeznaczeniem do bardzo długiego przechowania. Odmiana plenna o mocnym systemie korzeniowym. Cebule okrągłe, duże, twarde z mocną łuską odporną na uszkodzenia mechaniczne.

Armstrong F1 – niezawodna odmiana, bardzo plenna, uprawiana od wielu lat w Polsce. Cebule kuliste, bardzo twarde, okryte mocną i grubą łuską. Polecana do bardzo długiego przechowania.

Safrane F1 – odmiana o krótkim okresie wegetacji w typie amerykańskim. Tworzy kuliste, bardzo wyrównane cebule z mocną łuską. Mało podatna na różowienie korzeni cebuli.

Spirit F1 – uprawiana od lat niezawodna wczesna odmiana. Kuliste cebule okryte jasno brązową łuską, można przechowywać do połowy kwietnia.

Małgorzata Srebro


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.