16.12.2015
KRUS

Prezesi KRUS, agencji i inspekcji rolnych będą mianowani, a nie z konkursów

Poselski projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników oraz niektórych innych ustaw zakłada, że szefowie agencji rolniczych, inspekcji i KRUS będą powoływani przez premiera na wniosek ministra rolnictwa, a nie jak do tej pory w drodze konkursu.

- W wyniku przyjęcia projektowanych zmian obsadzanie wyżej wymienionych stanowisk będzie się odbywało bez przeprowadzania otwartego i konkurencyjnego naboru ? czytamy w uzasadnieniu do projektu ustawy.

Zmiany mają na celu uelastycznienie powoływania i odwoływania: prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i jego zastępcy; prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, jej wiceprezesa i dyrektorów oddziałów; Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych i jego zastępców; Głównego Inspektora Ochrony Roślin i jego zastępców; Głównego Lekarza Weterynarii i jego zastępców; prezesa Agencji Rynku Rolnego, jego zastępcy, dyrektorów oddziałów terenowych Agencji i ich zastępców; dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie; prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jego zastępcy, dyrektorów oddziałów regionalnych i ich zastępców.

Poza tym projekt ustawy przewiduje wzmocnienie nadzoru nad jednostkami podległymi ministrowi rolnictwa.

sejm.gov.pl


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.