20.01.2012

Prezydent zapowiada podpisanie ustawy refundacyjnej

Prezydent Bronisław Komorowski zamierza podpisać nowelizację ustawy refundacyjnej w poniedziałek 23 stycznia br. po południu. Wcześniej przedstawiciele jego kancelarii mają spotkać się z reprezentacją środowisk, których dotyczą zawarte w ustawie rozwiązania.

Prezydent, który w piątek przebywał z wizytą m.in. w Lublińcu i Woźnikach w woj. śląskim, uznał znowelizowaną ustawę za “absolutnie pilną” i ocenił, że jej wdrożenie będzie korzystne dla pacjentów.

- Planuję ten podpis na poniedziałek po południu. Jeszcze przed południem pani minister (Irena) Wóycicka, w moim imieniu, spotka się z przedstawicielami niektórych organizacji, stowarzyszeń, dla których jest to istotne rozwiązanie; także pewnie z tymi, których to nie do końca satysfakcjonuje – po to, żeby też umówić się, co dalej będziemy robili – powiedział prezydent Komorowski w Woźnikach.

Wcześniej, w Lublińcu, prezydent zadeklarował, że zamierza podpisać ustawę jak najszybciej.

- Po błyskawicznym zapoznaniu się postaram się podpisać jak najszybciej; aby jak najszybciej znalazło się przynajmniej częściowe rozwiązanie niedobrej sytuacji pod tym względem, z korzyścią przede wszystkim dla pacjentów – powiedział dziennikarzom prezydent podczas spaceru uliczkami Lublińca.

Po południu w Woźnikach Komorowski sprecyzował, że podpisanie ustawy planowane jest na poniedziałkowe popołudnie.

- Wszystko wskazuje na to, że już w poniedziałek po południu będę mógł ustawę refundacyjną podpisać, po to, aby jak najszybciej weszła w życie z poprawkami, które niewątpliwie leżą w interesie także i pacjentów – bo likwidują stan konfliktu wokół kwestii sprzedaży leków i ich refundacji – powiedział prezydent.

Przypomniał, że Kancelaria Prezydenta na bieżąco monitorowała przebieg prac legislacyjnych nad tym projektem, sekundując ? jak mówił – takim rozwiązaniom, które zmniejszyłyby poziom konfliktu wokół kwestii ustawy i jej wykonania.

- Oczywiście, może ona (ustawa) nie jest idealna, ale rozwiązuje liczącą się część problemów, które ujawniły się w momencie wejścia w życie ustawy – ocenił Bronisław Komorowski.

Źródło: prezydent.pl


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.