17.05.2019
IMG_9101

Producenci wskazują na duże kłopoty ze wschodami marchwi wczesnej oraz pietruszki

W ankiecie przeprowadzonej przez portal e-warzywnictwo.pl aż 64 proc. producentów informowało, że ma bardzo słabe, słabe wschody marchwi wczesnej a 51 proc. ma taką sytuację na plantacjach pietruszki korzeniowej.

W związku z napływającymi do serwisu e-warzywnictwo.pl informacjami o dużych kłopotach ze wschodami marchwi wczesnej oraz pietruszki przeprowadziliśmy na początku maja dwie sondy – jedna dotyczyła wschodów marchwi a druga – pietruszki. W ankiecie “marchwiowej” przeprowadzonej 9 maja br. udział wzięło 221 osób z całego kraju, z których 141 wskazało, że wschody marchwi wczesnej na ich polach są bardzo słabe, słabe a 80 osób informowało, że na ich plantacjach wschody marchwi wczesnej są dobre, bardzo dobre. Było to odpowiednio: 64 proc. oraz 36%.

Z kolei w ankiecie dotyczącej wschodów pietruszki, którą portal e-warzywnictwo.pl przeprowadził 3 maja br. udział wzięło 382 producentów. Z tej liczby, 195 osób informowało, że na ich plantacjach pietruszki wschody są bardzo słabe, słabe, a 187 osób przekazało, że pietruszka powschodziła dobrze, bardzo dobrze. W ujęciu procentowym było to 51 proc. dla wchodów bardzo słabych, słabych oraz 49 proc. dla wschodów dobre, bardzo dobre.

Wszystkim Uczestnikom ankiet serdecznie dziękujemy.

e-warzywnictwo.pl


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.