13.07.2017
papryka

Rewolucja w stosowaniu środków ochrony roślin. Bayer i Netafim rozwijają inteligentne nowe podejście

Firma Bayer i izraelska spółka Netafim chcą zrewolucjonizować przez połączenie sił łączne stosowanie środków ochrony roślin z najbardziej wydajnym nawadnianiem. Nowe podejście aplikacji określone “DripByDrip”, to metoda, w której woda i pestycydy są rozprowadzane przez system nawadniania kroplowego na całej plantacji i docierają bezpośrednio do korzeni roślin. Korzystanie z tego systemu i technologii nawadniania Netafim pozwala używać pestycydów bardziej ukierunkowanie. Firmy planują wprowadzenie systemu do końca 2017 roku, na początek w Meksyku.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na żywność, musimy znaleźć inteligentne rozwiązania, które dodatkowo zmniejszają wpływ rolnictwa na środowisko i oszczędzają zasoby naturalne, ale równocześnie pozwalają osiągnąć wysoką wydajność rolnictwa” – mówił Mathias Kremer, Szef Strategii i Zarządzania w firmie Bayer Crop Science. “Dzięki nowemu systemowi, rolnicy potrzebują mniej wody i pestycydów, ponieważ rośliny absorbują je bezpośrednio przez korzenie” – dodawał menadżer.
Nowe podejście aplikacji ułatwi stosowanie pestycydów. Będzie ono proste i bezpieczne. “System DripByDrip, jako zamknięty przyczynia się do bezpieczeństwa użytkownika. A ponieważ może on być zautomatyzowany, jest również mniej pracochłonne dla rolników” – mówi Mathias Kremer.

Ran Majdan z firmy CEO NETAFIM wskazał także na wiele korzyści wdrażanego przedsięwzięcia. “Nowy system dokładnie odpowiada deklarowanym celom naszej firmy: coraz więcej z mniej. Nasze systemy nawadniania są używane od wielu lat do stosowania wody i składników odżywczych, dokładnie we właściwym czasie w strefie korzeniowej roślin. Pomaga to osiągnąć wyższe i lepszej jakości plony przy ograniczonym zużyciu wody. Teraz rolnicy będą mogli również używać pestycydów w tej technologii. DripByDrip, to zmniejszenie ich wykorzystania i zastosowanie bardziej skuteczne i bezpieczniejsze dla rolników. DripByDrip – innowacyjne, zrównoważone i łatwe w użyciu rozwiązanie, które łączy nowoczesne technologie z ochrony roślin z inteligentnym nawadnianiem” – mówił Ran Majdan.
Bayer i NETAFIM wykonały między innymi na farmie w Meksyku kilku prób z papryką, pomidorami, melonami i winoroślą. Wyniki badań wykazały wzrost dochodów, a ze względu, na jakość zwiększyły się przychody netto.

Otwarty projekt. Platformy zostanie poszerzona
Obecnie system jest skierowany przede wszystkim do producentów owoców i warzyw we wszystkich suchych i półpustynnych regionach świata, ale w drugim etapie ma być wykorzystywane do upraw, takich jak bawełna, trzciny cukrowej i ryżu. Po wspólnej premiery w Meksyku, obie firmy zamierzają pracować w kierunku rozbudowy systemu i jego adaptacji na inne kraje, rośliny, szkodniki i choroby roślin.

Nasza współpraca z NETAFIM to wspólna inicjatywa. Nieustannie pracujemy nad dalszą harmonizację środków ochrony roślin firmy Bayer z systemem nawadniania kroplowego NETAFIM. Zapraszamy również dodatkowych partnerów. Na przykład, wyspecjalizowane firmy do stosowania nawozów i innych środków produkcji” – mówili przedstawiciele firm.

Więcej o korzyściach płynących z połączonego systemu można obejrzeć w Internecie pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=EqOrxDwDnxA .

Redakcja e-warzywnictwo.pl na podstawie notatki prasowej


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.