20.02.2017
Cebula Rhino F1z oferty firmy Hazera

Rhino – nowa odmiana cebuli

Firma Hazera wprowadziła na rynek nową odmianę cebuli w typie amerykańskim. Jej cebule jak informuje hodowca dorastają do bardzo dużych rozmiarów, średnica powyżej 80 mm.

W sklepach z nasionami warzyw nasila się zainteresowanie materiałem siewnym. Przedstawiciele sklepów informują, że zwiększają się zakupy nasion cebuli, choć na bieżący sezon chętniej wybierane są nasiona z niższej półki cenowej. Fakt ten wynika z ciągle niskich cen na rynku tego warzywa.

Warto wiedzieć, że w bieżącym sezonie do oferty odmian cebul dołączył kolejny mieszaniec z firmy Hazera o nazwie Rhino F1. Jest to cebula w typie amerykańskim. Jak wszystkie tego typu odmiany powinna być wysiewana po 10 kwietnia. Nie jest podatna na wybijanie w pędy kwiatostanowe. Roślina ma silny wigor i bardzo mocny system korzeniowy. Tworzy kuliste i wyrównane cebule. Hodowca przekazuje, że mieszaniec Rhino w dobrych warunkach uprawy plonuje na poziomie powyżej 70 t z hektara. Łuska jest złotomiedziana. Odmiana jest odporna na różowienie korzeni. Polecana do obierania i sprzedaży na rynku warzyw świeżych. Bez większych ubytków może być przechowywana do lutego. Zalecana norma wysiewu, to ok. 2,5 jednostki/ha do obierania i ok. 3. jednostki/ha na “świeży rynek”.

Redakcja -warzywnictwo.pl


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.