13.09.2017
Firma Rijk Zwaan prowadzi wiele prac hodowlanych nad nowym odmianami sałaty

Firma Rijk Zwaan prowadzi wiele prac hodowlanych nad nowym odmianami sałaty

Rijk Zwaan poszerzył swoją ofertę o nową sałatę

Firma Rijk Zwaan, działająca w sektorze hodowli warzyw, regularnie dodaje do swojej oferty nowe odmiany. Ostatnio asortyment firmy został poszerzony o sałatę Crystal.

Odmiana ta ma łączyć w sobie cechy sałaty o karbowanych liściach z zaletami sałaty lodowej. Przedstawiciele firmy zapewniają, że sałata Crystal będzie najlepszym wyborem jako składnik burgerów oraz gotowych kanapek. Wyróżniać ma ją słodycz oraz wyjątkowa chrupkość, ale również to, że nie będzie ona tracić walorów smakowych w połączeniu z ciepłymi składnikami. Sałata Crystal sprawdzić się ma jako składnik ciepłych przekąsek, ale również doskonale nadawać się do samodzielnego spożycia w postaci świeżych liści. Ta uniwersalność i różnorodność możliwości zastosowania sprawia, że sałata może zainteresować szerokie grono sprzedawców, od świeżego rynku aż do gotowych paczkowanych surówek i mixów sałat.

Odmianę Crystal po raz pierwszy zaprezentowano 3-5 września, w Malezji, w trakcie Asia Leafy Days, a od 6 września sałatę można podziwiać  na targach handlowych Asia Fruit Logistica w Hong Kongu. Szeroka gama zastosowań sprawiła, że sałata Crystal wzbudza zainteresowanie również na rynku europejskim. Do tej pory była testowana tylko wśród wybranych hodowców, jednak firma Rijk Zwaan planuje wypuścić pierwsze nasiona na rynek już w 2018 r.

Emilia Pliszczyńska


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.