24.04.2018
sakata4

Sakata inauguruje swoje nowe centrum badawcze

W kwietniu br. Firma Sakata otworzyła nowe centrum badań, rozwoju i produkcji nasion warzyw, które powstało w miejscowości La Puebla de Vícar w Almerii (Hiszpania).

To wydarzenie poprowadził Hiroshi Sakata, prezes Sakata Seed Corporation oraz Alain Sicard, prezes firmy Sakata, dział warzyw w Europie i Javier Bernabeu, dyrektor generalny Sakata Seed Iberica.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji nowych obiektów. Gro informacji o działaniu nowego centrum przedstawił Franka Tardieu, dyrektor działu badań w spółce Sakata. Następnie można było zwiedzać stację a szczegółowych informacji o obiekcie udzielał jej kierownik Francisco Flores.

Podczas spotkania podkreślano, że nasiona firmy Sakata są obecne na rynku europejskim od lat 70. W 1990 r. powstała pierwsza w Holandii infrastruktura firmy obsługująca Europę, Bliski Wschód i Afrykę. W 1996 r. Sakata założyła Sakata Seed Ibérica, spółkę zależną odpowiedzialną za wsparcie handlowe dla Hiszpanii i Portugalii. Obecnie Sakata ma trzy ośrodki pracy, dwie stacje badawcze w Murcji i Almerii oraz biuro handlowe w Walencji. Wraz z inauguracją tego nowego centrum badawczego Sakata pokazuje swoje zaangażowanie na rynku hiszpańskim i Almerii, a także zobowiązuje się do dalszego nasilenia swojej pracy w obszarze badań, rozwoju i innowacji.

e-warzywnictwo/Sakata


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.