15.12.2017
CleanLoader na otwarcie

Stacja doczyszczająco-przeładunkowa do ziemniaków: Grimme CleanLoader

Względy logistyczne i ekologiczne skłoniły inżynierów Grimme do skonstruowania polowej stacji doczyszczająco-przeładunkowej CleanLoader, dopuszczonej do ruchu po drogach publicznych, będącej w stanie oddzielić większą część domieszek już na polu.

W zbieranych ziemniakach może znajdować się, w zależności od warunków, od 3 do 20 % domieszek. Domieszki te są transportowane, a następnie oddzielane i usuwane. W ekstremalnych przypadkach na 100-hektarowej plantacji może być 1000 ton domieszek.

Nowa polowa stacja doczyszczająco-przeładunkowa CleanLoader

CleanLoader do samodzielnej pracy jest wyposażony w oszczędny 4-cylindrowy silnik diesla Hatz (50 l na 12 godzin) o mocy 46 kW, przez co nie ma konieczności używania dodatkowego agregatu prądotwórczego. W maksymalnie 15 minut stacja jest gotowa do pracy lub do przewiezienia na kolejną plantację. Duże nogi podporowe nie wymagają użycia dodatkowych podkładek. Pierwszym elementem stacji jest sprawdzający się od lat kosz zasypowy RH 24-60 Combi o pojemności 21 m2, następnie dwa zespoły wałków i platforma do inspekcji. Pierwszy zespół wałków służy do intensywnego oddzielenia ziemi. Drugi zespół może być stosowany do oddzielania ziemi lub jako zespół frakcjonujący. Dodatkową zaletą stacji CleanLoader są dwie boczne, wysuwane taśmy odprowadzające. Zastosowanie dodatkowych taśm nie jest zatem konieczne. CleanLoader jest wyposażony w komfortową platformę inspekcyjną z taśmą odpadu. Na taśmach jeżowych, chroniących bulwy, masa produktu jest przekazywana na poprzeczny elewator o szerokości 120 cm. Opcjonalnie elewator może zostać wyposażony w opatentowane OptiBagi do dodatkowego odsiewania ziemi. Poprzeczny elewator można przesunąć w prawo lub w lewo (6,5 m) o 25 stopni, dzięki czemu pojazd transportowy podjeżdża tylko raz do przodu. Długość, jaką maszyna może osiągnąć do przeładunku na pojazd transportowy przez rów, wynosi 7 metrów, co umożliwia załadunek nawet przez mniejsze rowy. Wysokość przeładunku wynosi maksymalnie 6,5 m, a poprzeczny elewator przekazuje ziemniaki na pojazd transportowy na bardzo małej wysokości. Wydajność stacji CleanLoader wynosi nawet 120 t/h. Oznacza to, że możliwe jest napełnienie samochodu ciężarowego w tylko 15 minut.

Zalety stacji polowej CleanLoader

Grimme dzięki stacji CleanLoader przyczynia się do znacznego zwiększenia efektywności pracy w logistyce podczas zbioru ziemniaków. Eksploatacja polowej stacji doczyszczająco-przeładunkowej ma jednak jeszcze inne zalety:

1. Samochód ciężarowy zużywa o 40% mniej paliwa niż ciągnik.

2. Efektywne wykorzystanie pojemności pojazdu transportowego, a tym samym mniejsza ilość przejazdów.

3. Zmniejszenie czasu jazdy w przypadku samochodów ciężarowych w porównaniu z ciągnikiem z przyczepą.

4. Lepsza kondycja towaru przemysłowego ze względu na mniejszą ilość domieszek.

5. Odpada konieczność usuwania domieszek z podwórza.

6. Znacznie lepsza higiena uprawy. Ziemia pozostaje na polu i nie jest “mieszana”, jak w przypadku tradycyjnego usuwania.

7. Mniejsze zużycie drogiego ogumienia specjalnego ciągnika i przyczepy.

8. Możliwość jazdy w polu z mniejszym ciśnieniem opon, aby zmniejszyć nacisk na podłoże.

9. Mniejsze zabrudzenie ulic.

10. Dopuszczenie do ruchu 25 km/h.

11. Oś tandemowa z dużym ogumieniem zapewnia minimalny nacisk na podłoże i spokojną jazdę po drogach publicznych.

12. Na polu stosowane jest ogumienie polowe i specjalne ogumienie do jazdy po ulicach.

13. Oszczędny i cichy silnik diesla.

Notatka prasowa/ e-warzywnictwo.pl


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.