19.07.2017
Grimme SE75-55

Grimme SE75-55

Unowocześniony jednorzędowy kombajn Grimme SE 75-55

Jednorzędowy kombajn SE 75-55 z 5,5-tonowym zbiornikiem można opcjonalnie wyposażyć w pełni zautomatyzowaną regulację prędkości obrotowej pierwszego i drugiego separatora, jak również taśmy stołu przebierczego.

Jednorzędowy kombajn SE 75-55 z 5,5-tonowym zbiornikiem można opcjonalnie wyposażyć w pełni zautomatyzowaną regulację prędkości obrotowej pierwszego i drugiego separatora, jak również taśmy stołu przebierczego. Funkcja ta o nazwie Speedtronic zwiększa wydajność powierzchniową oraz ogranicza uszkodzenia i redukuje w znacznym stopniu niebezpieczeństwo powstawania zatorów, gdyż kombajn pracuje stale z optymalną prędkością obrotową. Dzięki temu operator nie musi wykonywać czynności sterowniczych.

Grimme SE75-55 – element kopiacy

Speedtronic włącza i wyłącza się na terminalu sterowniczym VC50. Gdy funkcja jest uruchomiona, operator w polu obsługi może wprowadzić wartości zadane. Po wyłączeniu funkcji istnieje oczywiście możliwość ręcznej regulacji prędkości obrotowej separatorów i taśmy stołu przebierczego.

Ułatwieniem pracy dla operatora jest także automatyczna kontrola działania funkcji maszyny VisualProtect, wskazująca na monitorze niebezpieczeństwo utworzenia się zatoru. Operator może reagować dostosowując prędkość wyorywania do sytuacji.

Funkcja Clean Control pozwala na zapis w pamięci ustawień maszyny dokonanych przez operatora, które sprawdziły się podczas pracy maszyny. Zapisane funkcje można wygodnie uruchomić podczas pracy w takich samych lub podobnych warunkach. Dostępnych jest 16 miejsc zapisu. Funkcja ta zapewnia zachowanie indywidualnych ustawień również w przypadku zmiany operatora.

Jednorzędowy kombajn SE 75-55 z 5,5-tonowym zbiornikiem, przystosowany do współpracy z ISOBUS

Wymienione wyżej systemy asystujące w znacznym stopniu odciążają operatora umożliwiając mu dłuższą i efektywną pracę. SE 75-55 to najnowocześniejszy i najbardziej wydajny kombajn w swojej klasie.

Notatka prasowa

Poza funkcją VisualProtect, operator ma możliwość ustawienia zautomatyzowanych sekwencji z maksymalnie 8 kamer

SE 75-55 zapewnia ergonomiczne warunki pracy przy stole przebierczym


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.