04.06.2011
zboże

Utrzymują się obawy o zbiory zbóż w krajach półkuli północnej

Opady deszczu w Niemczech pozwalają optymistycznie szacować tegoroczne zbiory. Nadal jednak występują spore obawy o zbiory zbóż w niektórych krajach półkuli północnej . Jak informuje FAMMU/FAPA, wtorkowe opady deszczu odnotowane w środkowym i południowym rejonach kraju podstawy do nieco większego optymizmu co do tegorocznych zbiorów zbóż w Niemczech. Niestety sytuacja nadal jest niepokojąca w północnej części kraju.

Niemcy plasują się na drugiej pozycji w Unii pod względem wysokości produkcji zbóż. Są też jednym z kluczowych ich eksporterów. Obawy o zbiory zbóż jednak utrzymują się, zwłaszcza w krajach półkuli północnej.

- Tak się składa, że niekorzystne warunki pogodowe dotykają zwłaszcza te kraje, które są zaliczane do czołówki światowych producentów i eksporterów zbóż. Na tym etapie możliwe są różne scenariusze – czytamy w raporcie FAMMU/FAPA.

- Równoważący wpływ powinny mieć doniesienia o dobrych i bardzo dobrych prognozach zbiorów w Australii i Ameryce Południowej – oceniają autorzy raportu.

Źródło: Fammu/Fapa


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.