12.05.2018
9

Wiedza, wymiana doświadczeń, cenne nagrody = Wielka Majówka Timac Agro

Solidna porcja wiedzy oraz finał Wielkiej Loterii Timac Agro Polska czekały 9-10 maja 2018 r. w Centrum Kongresowo-Hotelowym Warszawianka w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim k. Warszawy na producentów współpracujących z firmą Timac Agro.

W dniach 9-10 maja 2018 r., w Centrum Kongresowo-Hotelowym Warszawianka w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim k. Warszawy, odbyła się druga Wielka Majówka Timac Agro Polska.

Na spotkanie organizowane przez firmę Timac Agro w Centrum Kongresowo-Hotelowym Warszawianka w Jachrance przybyło ponad 500 producentów. Zdjęcia: M. Bartczak

Wielka Majówka Timac Agro Polska, to połączenie merytorycznej konferencji oraz specjalnej akcji marketingowej – Wielkiej Loterii Timac Agro Polska pod tą samą nazwą, skierowanej do klientów firmy, którzy w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia br. zakupili jednorazowo określoną ilość wybranych nawozów płynnych, granulowanych, dodatków paszowych lub bloków mineralnych, z bogatej oferty firmy. Wielka Majówka, to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń na przestrzeni ostatnich dwóch lat zrealizowanych przez firmę Timac Agro Polska (a pewnie również w całej branży), ale przede wszystkich to ważne spotkanie dla producentów rolnych, dla których oprócz finału loterii z losowaniem głównych nagród, firma Timac Agro Polska przygotowała także solidną porcję wiedzy w czasie konferencji.

Głównymi nagrodami w loterii były w tym roku: Toyota Hilux, dwie Toytoy Aygo i 5 skuterów Kymco. W czasie kilkugodzinnej konferencji składającej się z części ogólnej i trzech części panelowych, przedstawiono aktualne informacje o Grupie Roullier i firmie Timac Agro, a później już w poszczególnych częściach tematycznych, szczegółowe zagadnienia związane z produkcją rolną, ogrodniczą i produkcją mleka.

Nagroda główna Wielkiej Loterii Timac Agro Polska

Innowacyjna firma, innowacyjne nawozy

Część ogólną konferencji otworzyła uroczyście i powitała zebranych gości Agata Stolarska, prezes zarządu Timac Agro Polska. Pani prezes podziękowała przybyłym tak licznie gościom za to, że pomimo gorącego czasu na polu i w gospodarstwach, znaleźli czas na spotkanie z firmą Timac Agro Polska.

Agata Stolarska, prezes zarządu Timac Agro Polska

Podziękowała także za ich aktywny udział w Wielkiej Loterii i życzyła szczęścia w czasie losowania nagród. Po tym wystąpieniu głos zabrał Arnaud Wieczorek, który przedstawił Światowe Centrum Innowacji (CMI) Grupy Roullier w Saint Malo. Mówił o roli i znaczeniu badań oraz innowacji w grupie.

Arnaud Wieczorek przedstawił Światowe Centrum Innowacji (CMI) Grupy Roullier w Saint Malo

Po nim, prezentację pt. Jak przy pomocy technologii TOP-PHOS zwiększyć efektywność odżywiania roślin, przedstawił Nicolas Juignet z CMI Francja. TOP-PHOS, to nowa innowacyjna forma fosforu zabezpieczona przed uwstecznianiem się w glebie (niezależnie od jej odczynu)., która sprawia, że nawożenie fosforem jest bardziej efektywne.

TOP-PHOS zwiększa efektywność odżywiania roślin, przedstawił w wynikach doświadczeń Nicolas Juignet z CMI Francja

Oba wystąpienia z języka francuskiego na polski tłumaczyła prezes Agata Stolarska. Później o doświadczeniach polowych, jako ważnym elemencie pracy doradców techniczno-handlowych Timac Agro Polska, opowiedział Bartłomiej Anioła, product & crop manger z centralnego marketingu. Firma Timac Agro to firma, która zatrudnia ponad 100 doradców techniczno-handlowych na terenie całego kraju, którzy w ramach serwisu sprzedażowego przeprowadzają na polach swoich klientów badania gleby, badania fluorymetryczne roślin w czasie wegetacji w kierunku niedoboru składników pokarmowych, i na tej podstawie przygotowują plany i zalecenia nawozowe. Nowe narzędzia komunikacyjne (m.in. stronę internetową, FB, kanał YT), zaprezentował Łukasz Peroń, comunication & crop manager, również z działu centralnego marketingu.

Panele tematyczne

Po przerwie, w trakcie drugiej części konferencji, równolegle w 3 salach konferencyjnych odbyły się odrębne wykłady: panel rolniczy, panel upraw specjalistycznych (ogrodniczych) oraz panel zootechniczny. W panelu rolniczym o lustracji polowej, jako ważnym źródle informacji przy podejmowaniu decyzji związanych z odżywianiem roślin mówił dr hab. Witold Szczepaniak, z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W tym kontekście, o serwisie AgriCrops firmy Timac Agro Polska mówił Dominik Fudała, doradca techniczno-handlowy. Aktualne wybrane zagadnienia z zakresu uprawy roślin białkowych przedstawił rolnikom prof. dr hab. Bogdan Kulig, z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. W panelu specjalistycznym, wprowadzenie do fertygacji z omówieniem analizy gleby i wody zrobił prof. dr hab. Andrzej Komosa z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Prof. dr hab. Andrzej Komosa z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zdradzał tajniki fertygacji roślin

Praktyczne aspekty nawożenia fertygacyjnego w oparciu o produkty KSC-Phytactyl przedstawił Jacek Witkowski, doradca techniczno-handlowy Timac Agro Polska. O aktualnej sytuacji na rynku jabłek w 2018 r. mówił dr Tomasz Lipa, z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. O tym z jakimi szansami i zagrożeniami polscy sadownicy wchodzą w aktualny sezon mówił Mateusz Nowacki, specjalista ds. sadownictwa z Timac Agro Polska. W panelu zootechnicznym, o problemach zawodowych krów mlecznych opowiedział dr Robert Mikuła, z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. O wpływie okresu zasuszenia na przebieg laktacji mówił Sławomir Wujek z Timac Agro Polska, znaczenie suplementacji mineralnej w żywieniu bydła przedstawiła Paulina Fornal, specjalista ds. marketingu z Działu Animal Nutrition.

W konferencji udział wzięło łącznie nieco ponad 500 rolników, którzy przyjechali do Jachranki z terenu całej Polski. Uczestnicy nie tylko skorzystali merytorycznie, ale także mogli się świetnie bawić wieczorem na uroczystej kolacji, połączonej z rozstrzygnięciem Wielkiej Loterii, połączonej z dreszczykiem emocji. Losowanie i zabawę prowadził znany prezenter Marcin Prokop.

Losowanie nagród i zabawę prowadzili Agata Stolarska – prezes Timac Agro polska oraz znany prezenter Marcin Prokop

W Wielkiej Loterii Timac Agro los uśmiechnął się do:

Jakub Ambroziak – wygrał Toyota Hillux

RKS Czempiń – wygrana to Toyota Aygo

RSP Wydrowice – wygrana to Totyota Aygo

Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o. – wygrana to Skuter Kymco

Krzysztof Głowa – wygrał Skuter Kymco

Stanisław Przybylski – wygrał Skuter Kymco

Planasa Polska Sp. z o.o. – wygrana to Skuter Kymco

Grzegorz Milczarczyk – wygrał Skuter Kymco

Zwycięzcy nagród w loterii Timac Agro Polska wraz z przedstawicielami firmy

Informacja prasowa


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.