22.09.2019
es otwarcie

Dawka siły odmian sałat z oferty Enza Zaden. Feldtag 2019 w Dannstadt-Schauernheim

W połowie września br. doradcy Enza Zaden Poland zaprosili przedstawicieli czołowych firm “sałatowych” oraz właścicieli gospodarstw wyspecjalizowanych w produkcji sałat w Polsce do Niemiec, gdzie w stacji badawczej w Dannstadt-Schauernheim zaprezentowano najnowsze osiągnięcia hodowlane na tle sprawdzonych już kreacji.

Enza Zaden jest jednym z wiodących na świecie producentów nasion sałat różnego typu o szerokiej gamie sprawdzonych standardów i innowacyjnych odmian – dostosowanych do wymagań stawianych na coraz bardziej wymagającym rynku warzywnym. Firma hodowlano-nasienna duże środki kieruje na badania i rozwój. W połowie września br. doradcy Enza Zaden Poland zaprosili przedstawicieli czołowych firm “sałatowych” oraz właścicieli gospodarstw wyspecjalizowanych w produkcji sałat w Polsce do Niemiec, gdzie w stacji badawczej w Dannstadt-Schauernheim zaprezentowano najnowsze osiągnięcia hodowlane na tle sprawdzonych już kreacji. Podkreślę, że poletka odmian były bardzo profesjonalnie przygotowane – większość odmian była w okresie dojrzałości zbiorczej, co pozwalało na pełną ocenę potencjału produkcyjnego. Łukasz Bogaczyk, Piotr Pietrzak oraz Bernadr Zioło oprowadzając po kolekcji odmian informowali, że obecnie w Enza Zaden jest ponad dziesięciu hodowców sałaty z Holandii, Francji, Hiszpanii, USA i Australii, którzy hodują odmiany na rynki globalne i lokalne. Firma dąży do sprostania oczekiwaniom rynku w zakresie odporności na choroby, smaku, tekstury i trwałości. W stacji badawczej w Dannstadt zaprezentowano różne typy sałat, m.in.: lodową, masłową, rzymską, batawską, lollo rosa, lollo biobda, dębolistną. Warto pamiętać, że w ofercie firmy są również odmiany, które mogą być uprawiane w gruncie otwartymi pod osłonami- tunele, szklarnie.

Poniżej prezentujemy zdjęcia niektórych odmian sałat. Warto zwrócić uwagę na nowości, firma zaprezentowała spora ich liczbę. Są one testowane także w naszym kraju i zapowiadają się obiecująco.

Marcin Bartczak


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.