24.10.2014
kapusta

Zbiory warzyw na Ukrainie ponad 0,5 mln ton niższe

Ze względu na okupację Krymu i walki w Donbasie szacuje się, że zbiory warzyw na Ukrainie będą niższe od 450 do 570 tys. ton informuje -APK-Inform: warzywa i owoce? za służbą prasową Ministerstwa Polityki Rolnej tego kraju. Jednak ministerstwo zapewniło, że sytuacja ta nie wpłynie negatywnie na ceny produktów roślinnych na Ukrainie.

W większości przypadków nie jest to istotne dla bezpieczeństwa żywnościowego państwa i nie wpłynie w przyszłości na koszty warzyw – napisano w oświadczeniu. Większość warzyw produkowanych na Krymie, to te z grupy wczesnych, które na rynku oferowano w okresie od kwietnia do czerwca“.

Według agencji, na początku października bieżącego roku w ukraińskich gospodarstw zebrano już 23,3 mln. ton ziemniaków, co stanowi 9% więcej niż w roku ubiegłym. Ponadto szacuje się, że na początku października, ukraińscy producenci zebrali 7,6 mln ton warzyw, tj. 7% więcej niż w tym samym okresie w 2013 roku.

Ministerstwo podkreśliło, że sytuacja w gospodarstwach regionu Ługańska pozostaje trudna, bowiem na dzień 1 października 2014 w regionie tym zebrano jedynie 167 tys. ton warzyw, co jest 41% mniej niż w poprzednim roku w tym okresie.

Redakcja e-warzywnictwo.pl na podstawie APK-Inform


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.