30.08.2012
KRUS

Zmiany w KRUS – czyli drugie expose Tuska

Kończą się polityczne wakacje, a rząd szykuje na jesień nowe otwarcie. Premier Donald Tusk zapowiedział drugie expose. – Swoim wystąpieniem premier otworzy kolejny etap tej kadencji – mówi Money.pl Sławomir Neumann z PO, do niedawna wiceszef sejmowej komisji finansów, dziś wiceminister zdrowia.

Politycy Platformy przyznają, że swoje wystąpienie premier wygłosi najprawdopodobniej na przełomie września i października. Będzie to jednak zależne od kalendarza prac rządu. Usłyszymy nie tylko o dotychczasowych dokonaniach rządu, ale również plany na najbliższą przyszłość.

Będą zmiany w KRUS, ale musimy ten proces zacząć od podatku  dochodowego dla rolników. Rolnicy mają płacić ten podatek od 2014 roku. Wcześniej już się nie da tego zrobić, bo nie damy rady legislacyjnie. Trzeba to przygotować dobrze. Tak więc 1 stycznia 2014 roku to data realna i mam nadzieję ostateczna – dodaje Neumann.

Nie możemy sobie pozwolić na ograniczenie inwestycji – odpowiada Sławomir Neumann. – Polska musi zadbać o to, żeby dokończone były wszystkie wielkie projekty, bo tylko one będą dawały impuls ożywczy dla naszej gospodarki. Były wiceszef sejmowej komisji finansów publicznych zapowiada, że rząd będzie starał się w tym przypadku połączyć wodę z ogniem. Musimy zrobić wszystko, żeby utrzymać wydatki inwestycyjne na dobrym poziomie, ale będziemy też szukać oszczędności wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe.

Źródło: Gazeta Prawna


Poleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.