13.12.2018
0X7A4932

Zyskaj przewagę w produkcji warzyw wczesnych. Wybierz nowości i/lub standardy Seminis!

Sytuacja rynkowa w bieżącym sezonie – niskie plony spowodowane suszą i wzrost cen warzyw – sprzyja podejmowaniu decyzji o zakupie dobrej jakości nasion, plennych wczesnych odmian warzyw. Analitycy rynku prognozują, że wiosną niedobór towaru z przechowalni może korzystnie wpłynąć na zainteresowanie nowalijkami. Stojąc przed wyborem odmian wczesnej kapusty głowiastej białej czy kalafiora warto zwrócić uwagę na standardy i nowości Seminis.

Monika Buława, Piotr Dutkowski (z prawej) oraz Mariusz Kąkol prezentują najnowszą odmianę kalafiora – Whitex

Odmiany “szybkich” kapust

Użycie do uprawy sprawdzonych już w zagłębiach produkcji (Łęczycy, rejonie krakowskim) mieszańców kapusty Pandion czy Rapidion, to możliwość wyprodukowania główek w bardzo krótkim czasie, ponieważ ich okres wegetacji wynosi 50-55 dni. Zainteresowanym odmianami do uprawy pod płaskimi okryciami poza uznaną już na rynku Tucaną rekomendujemy super jakość polową w odmianie Green Flash. Ten nowy mieszaniec wykazuje przewagę hodowlaną; ma kształtne główki o atrakcyjnym kolorze, mocny wigor i ładny liść osłonowy. Doświadczenia wdrożeniowe pokazały, że rośliny Green Flash zachowują wyrównanie we wzroście i tworzeniu główek – wysoki udział główek w pierwszym cięciu. Pod płaskimi przykryciami produkcja tych odmian może trwać tylko 60-70 dni. Kreacje te bardzo dobrze sprawdzają się także w uprawie w otwartym polu.

Wartościowe odmiany kalafiora

W grupie warzyw wczesnych dużym zainteresowaniem na rynku warzyw świeżych cieszy się także kalafior. Hodowcy Seminis starannie pracowali nad uzyskaniem mieszańców kalafiora, które sprostają oczekiwaniom producentów, handlowców a także konsumentów m.in. we wczesnych terminach uprawy. Z pewnością dużym ich osiągnięciem jest odmiana Momentun polecana do uprawy w tunelach foliowych (okres wegetacji 58-63 dni), bardzo dobre recenzje zbierają odmiany wyhodowane pod płaskie przykrycia: Abeni, SV 57777 AC oraz Whitex – nowość nie wymagająca okrywania róż; genetycznie jest tak “zaprogramowana”, że róża długo zachowuje biały kolor. Godna uwagi, na początek choćby na mniejszy areał dla zweryfikowania tego hodowlanego postępu.

Odmiana kalafiora Whitex ( z lewej) w porównaniu ze standardową odmianą

Od góry róże odmiany Whitex

Warto pamiętać, że odmiany kalafiora polecane pod płaskie przykrycia rekomendowane są także do uprawy w otwartym polu, w tych warunkach będą miały nieznacznie dłuższy okres wegetacji. Ponadto w czołówce odmian uprawianych w otwartym polu na wczesne zbiory jest też Fortaleza – roślina o dużej zdrowotności, doskonała jakość róży na “świeży” rynek.

Wyrównanie róż odmiany Fortaleza

Nasiona poszczególnych odmian warzyw oferowanych przez firmę Seminis mają wysoką wartość. Są produkowane w warunkach określonego reżimu technologicznego, który jest kontrolowany przez powołane do tego celu służby.

Seminis

Artykuł promocyjnyPoleć tę stronę znajomemu

Twój email:
Twoje imię:
Email znajomego:

Błąd wprowadzonych danych.