Aktualności
60-lecie Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uroczyście świętowano 30 czerwca br. Wydział Ogrodniczy jako samodzielna jednostka został powołany 31 sierpnia 1956 roku - informowała profesor dr hab. Barbara Politycka, dziekan Wydziału.
Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego przy ulicy Dąbrowskiego 159 w Poznaniu
Dziekani Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w ostatnich 60 latach.
Prof. dr hab. Barbara Politycka, aktualnie Dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
Wydział Ogrodniczy w swoim rodowodzie powołuje się na istniejącą w latach 1870-1876 Wyższą Szkołę Rolniczą w Żabikowie pod Poznaniem, w której wykładano przedmiot Ogrodnictwo. W roku 1920 wraz z powstaniem Uniwersytetu Poznańskiego na Wydziale Rolniczo-Leśnym utworzono Katedrę Ogrodnictwa. Po II wojnie światowej Katedrę Ogrodnictwa Uniwersytetu Poznańskiego reaktywowano w roku 1946. Oddzielenie Wydziału Rolniczo-Leśnego od Uniwersytetu i powstanie Wyższej Szkoły Rolniczej z Oddziałem Ogrodnictwa nastąpiło w roku 1951. Wydział Ogrodniczy jako samodzielna jednostka został powołany 31 sierpnia 1956 roku. W roku 1972 uczelnię przemianowano na Akademię Rolniczą. Od roku 1996 nosiła ona imię Augusta Cieszkowskiego, a od 2008 roku Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Decyzją senatu UPP od dnia 1 lutego 2010 Wydział Ogrodniczy zmienił nazwę na Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.
Goście obecni na 60-leciu Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
Okolicznościowa statuetka
Władze Uczelni oraz Wydziału przy okolicznościowym torcie
Toast i życzenia podczas uroczystości 60-lecia Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UP w Poznaniu
W skład Wydziału wchodzi 9 katedr dysponujących stacjami doświadczalnymi zlokalizowanymi w Poznaniu, Baranowie i Przybrodzie.
Na Wydziale jest filia Biblioteki Głównej, gdzie znajduje się 459 879 tomów książek, 222 205 tomów wydawnictw ciągłych, 34 341 woluminów wydawnictw specjalnych.
Ponadto Wydział prowadzi kolekcje zielnych roślin ozdobnych, roślin leczniczych i przyprawowych, drzew iglastych oraz odmian Miłorzębu dwuklapowego i szparaga lekarskiego.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Redakcja e-warzywnictwo.pl