Monisia F1 - nowy ogórek partenokarpiczny do uprawy w polu
2016-03-18 12:19
Podążąjąc za trendem rosnącej uprawy ogórków partenokarpicznych w Polsce marka Seminis, jako lider w tym segmencie wprowadza nową odmianę do upraw polowych - Monisia F1.
Podążąjąc za trendem rosnącej uprawy ogórków partenokarpicznych w Polsce marka Seminis, jako lider w tym segmencie wprowadza nową odmianę do upraw polowych - Monisia F1.
Rośliny tej odmiany posiadają silny wigor, z umiarkowaną tendencją do tworzenia i wzrostu pędów bocznych. Otwarty pokrój roślin umożliwia łatwe prowadzenie i zbiór owoców. Owoce są kształtne, wyrównane, cylindryczne, zachowujące dobrą proporcję między długością i średnicą, bardzo dobra jakość i trwałość po zbiorze.
Skórka ciemnozielona z jaśniejszym marmurkiem na wierzchołku, gruba brodawka. Monisia F1 daje wysoki plon wczesny i całkowity. Owoce stanowią doskonały produkt na świeży rynek oraz do przetwórstwa (kwaszenie, konserwowanie). Badania COBORU z 2015 r. potwierdzają doskonałą przydatność odmiany Monisia F1 do kwaszenia.
Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami w załączonej ulotce:
ulotka Monisia F1
Dlaczego warto uprawiać ogórki partenokarpiczne Seminis w gruncie?
Uprawiając odmiany ogórków partenokarpicznych w gruncie w porównaniu do odmian ogórków o przewadze kwiatów żeńskich producenci zyskują:
- wczesność plonowania - ogórki partenokarpiczne znacznie wcześniej wchodzą w owocowanie (Monisia F1 w porównaniu do standardów rynkowych była wcześniejsza o ok. 2 tyg.);
- lepsze wyrównanie i jakość owoców - owoce odmian partenokarpicznych nie przerastają w takim tempie jak owoce odmian o przewadze kwiatów żeńskich (Monisia F1 w porównaniu do standardów rynkowych doskonale utrzymywała brodawkę oraz proporcje długości do średnicy 3,3-1 przez cały okres uprawowy);
- dłuższe okno zbioru - odmiany ogórków partenokarpicznych hodowli Seminis cechują się wysoką tolerancją na niesprzyjające warunki pogodowe przez co znacznie dłużej plonują (Monisia F1 w porównaniu do standardów rynkowych plonowała przynajmniej trzy tygodnie dłużej);
- wyższy plon - odmiany partenokarpiczne wiążą owoce z każdego kwiatu, nie potrzebują zapylaczy, przez co dają wyższy plon (Monisia F1, w stosunku do standardów rynkowych wykazała w doświadczeniach plonowanie o 40 do 60% wyższe).
Notatka prasowa
e-warzywnictwo.pl