Webinar Przemysłowy Syngenta. Od Planu do Plonu - 17 marca br. o godz. 19:00
Przewiduje się, że w sezonie 2020/21 produkcja przetworów warzywnych w naszym kraju wyniesie aż 1,35 mln ton. Wartość ta obrazuje, jak bardzo ważne miejsce ma segment przetwórstwa. Produkcja mrożonych warzyw dominuje w przetworach warzywnych. Brokuł i kalafior to gatunki, które mają znaczny udział w tej grupie przetworów. Podkreślić należy fakt, że Polska jest na pozycji trzeciego (po Belgii i Hiszpanii) producenta warzyw mrożonych w UE. Optymistyczne są także dane IERiGŻ dotyczące produkcji konserw warzywnych. Ostatni sezon to prognoz wzrostu produkcji konserwowanej kukurydzy cukrowej – z 25 do 27 tys. t – przy coraz mniejszym stopniu wykorzystaniu surowca pochodzącego z importu. Jakie są inne dobre wiadomości z rynku? Otóż najprawdopodobniej produkcja suszy warzywnych też wzrośnie. Odnotowuje się tendencję wzrostową produkcji koncentratu pomidorowego, a także keczupu i soków pomidorowych. Raz jeszcze zaakcentujemy, jak duże jest znaczenie produkcji warzyw dla przetwórstwa. Jak zatem podejść do tej produkcji, aby na niej zarabiać? Wiadomo, że liczy się w niej bardzo wysoki plon, ale musi mu towarzyszyć jakość i raz jeszcze jakość. Zapraszamy na „Webinar Przemysłowy Syngenta. Od Planu do Plonu”, który odbędzie się 17 marca o godz. 19:00. Podczas spotkania zwrócimy uwagę dlaczego produkcja przemysłowa nie może być przypadkowa – stąd tytuł od Planu do Plonu. Podpowiemy kiedy i jak stosować Affirm, aby ograniczyć problem szkodników a także zastanowimy się czy biostymulacja jest 12-stym zawodnikiem w produkcji warzyw dla przetwórstwa.
Dla Uczestników przygotowaliśmy ciekawe niespodzianki/konkursy, w których są cenne nagrody – nasiona kalafiora na 1 ha oraz preparat Affirm na 1ha.
TERMIN:
17 marca, godz. 19:00
ORGANIZATORZY:
MODERATORZY:
Marcin Bartczak / Mikołaj Doroszewicz
TEMATYKA WEBINARIUM:
Produkcja przemysłowa nie może być przypadkowa – od Planu do Plonu – Rafał Żmuda, Mariusz Kwiatkowski, Zbigniew Chuchnowski
Podczas webinarium porozmawiamy o tym jak dobrze i skutecznie zaplanować produkcję kalafiora - jak skutecznie przejść od planu do plonu.
Powiemy o cechach odmian, dzięki którym produkcja kalafiora jest bezpieczna, stabilna i pewna.
Będzie o tym jak uniknąć problemów w produkcji dobierając prawidłowo odmiany.
Bądźcie z nami!
Rafał Żmuda
Już w najbliższą środę zaprezentuję Wam nowości brokułowe jakie przygotowaliśmy dla Was na sezon 2021. Pokażę, jak zaplanować produkcję brokułu, aby móc zapewnić ciągłość dostaw do zakładów przez cały sezon.
Wspomnę również o ciekawych propozycjach, dedykowanych na potrzeby przemysłu przetwórczego w takich gatunkach jak cebula, marchew, ogórek, pomidor.
Zapraszam serdecznie na Webinar Przemysłowy Syngenta od Planu do Plonu!
Mariusz Kwiatkowski
Zapraszam serdecznie na Webinar Przemysłowy 🌽🍅🥒🧅🥬🥦 Syngenta od Planu do Plonu!
W środę zaprezentuję bieżącą sytuację na rynku warzyw przeznaczonych dla przemysłu przetwórczego oraz doradzę, na które gatunki warto zwrócić szczególną uwagę w tym sezonie. Zaakcentuje czynniki, na które mamy wpływ, pozwalające dobrze zaplanować produkcję zarówno w polu jak i w zakładach przetwórczych. Wspomnę też o naszych nowych odmianach fasoli i szpinaku. Bądźcie z nami w środę!
Zbigniew Chuchnowski
Affirm – nowość w ochronie warzyw – Krzysztof Krupa
W trakcie spotkania przypomnę Państwu najważniejsze cechy i możliwości zastosowania produktów Syngenta do ochrony roślin przed agrofagami. Najwięcej czasu chciałbym poświęcić na przekazanie Wam informacji na temat insektycydu Affirm 095 SG, a konkretnie ostatniego rozszerzenia etykiety w warzywach polowych. Przekażę odrobinę teorii i dużo informacji praktycznych na ten temat. I pokażę, jak skuteczny jest to oręż w walce z tak uciążliwymi szkodnikami jak chociażby tantniś krzyżowiaczek w warzywach kapustnych.
Zapraszam!
Krzysztof Krupa
Czy biostymulacja jest 12-stym zawodnikiem? – Karolina Marzecka
Z jakimi napastnikami walczy roślina? Jak uchronić roślinę przed najsilniejszymi ciosami? Jak wydobyć z roślin to co najlepsze? Jak Valagro swoją technologią wspiera rośliny w niekorzystnych warunkach? Na te i inne pytania odpowiem podczas Webinaru Przemysłowego, już w najbliższą środę
Zapraszam!
Karolina Marzecka
Uczestnictwo w webinarium jest bezpłatne, dostępne zarówno na komputerze, smartfonie, jak i tablecie. Nie ma potrzeby rejestracji. Prosimy bądźcie z nami 17. marca o godz. 19:00 na profilu FB, kanale YouTube lub portalu e-warzywnictwo.pl
Zapraszamy!